WYROK ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM

30 października, 2019

W Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł dzisiaj wyrok w sprawie mężczyzny, który bił po głowie i dusił psa poprzez podnoszenie go do góry za smycz, w ten sposób, że pies zwisał.
Wyrok nie jest prawomocny.
Latem 2019 roku mężczyzna pochodzący z Fromborka a wynajmujący pokój w Braniewie, w domu znajomego, będąc pod wpływem alkoholu, znęcał się nad psem, małym kundelkiem, należącym do znajomego.
Zdarzenie miało miejsce na balkonie, w domu właściciela psa, znajomego od którego mężczyzna wynajmował pokój.
Widzieli to przechodzący obok domu świadkowie. Widzieli, że mężczyzna wybiegł na balkon pijany i rozjuszony, przeklinał w kierunku psa, dwukrotnie uderzył go pięścią w głowę, po czym podniósł za smycz do góry. Dopiero na krzyk przechodniów, pijany mężczyzna zostawił psa w spokoju.
Właściciela psa w momencie zdarzenia nie było na balkonie.
Mężczyzna po tym zdarzeniu i po naszej interwencji, którą ze względu na jego agresywne zachowanie przeprowadziliśmy wspólnie z policją, wyprowadził się do Elbląga.
Podczas przesłuchania w Sądzie Rejonowym w Braniewie nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Za znęcanie się nad psem został skazany na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności w czasie których zobowiązany został do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Sędzia zasądził również od oskarżonego na rzecz OTOZ Animals nawiązkę w kwocie 1000 złotych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *