SĄ! 😃 DZISIAJ PRZYWIEZIONE! 😊 BUDKI DLA KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH!

13 grudnia, 2019

Budki przywieziono do nas z Postołowa, zostały zamówione w firmie NA-DA Agnieszka Chojnacka.
Wykonane są z desek elewacyjnych o grubości 2 cm, ściany oraz dach budek zostały ocieplone styropianem 2 cm. Dach jest zdejmowany, dzięki czemu budę można łatwo oczyścić. Cztery legowiska w budzie mają wymiar 50 x 30 cm.
Jedna już jest postawiona przy ul. Wąskiej, druga przy ul. Armii Krajowej, trzecia trafi na ul. Gdańską.
Dlaczego zostały zamówione?
Na początku grudnia skontaktowała się z nami karmicielka kotów wolno bytujących z ul. Gdańskiej. Kobieta w październiku zwróciła się z pisemną prośbą do Burmistrza Braniewa o zakup jednego domku dla trzech kotów wolno bytujących przy ul. Gdańskiej w Braniewie.
Pod koniec listopada kobieta została poinformowana telefonicznie przez pracownika UM, że może takie domki zostaną przez miasto zakupione w marcu. W tej chwili nie ma na ten cel funduszy.
Postanowiliśmy zakupić trzy takie domki, bo przecież już grudzień i zaraz nadejdzie mróz. Co stanie się z tymi kotami?
Poprosiliśmy Was o pomoc.
Dzięki uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie udało się zebrać 455 zł. Potem dołączyła klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie, przeznaczając na ten cel 254 zł.
Wsparły nas również cztery osoby, Pani Mariola, Pani Teresa, Pani Ania oraz Pani Edyta, dzięki którym udało się zebrać 170 zł.
Razem 879 zł.
To ułatwiło nam zadanie, bo koszt wykonania trzech domków i koszt przesyłki do Braniewa wyniósł 1360 zł.
Nie otrzymujemy wsparcia finansowego od gmin, sami jesteśmy wolontariuszami, jedyne wsparcie jakie otrzymujemy jest od Was.
Dlatego z całego serca dziękujemy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie, klasie III a ze szkoły podstawowej nr 3 w Braniewie oraz Paniom Marioli, Teresie, Ani i Edycie za pomoc 😊

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *