PODSUMOWANIE ROKU 2019

8 stycznia, 2020

Drodzy nasi przyjaciele. Minął kolejny rok, w którym, podobnie jak w poprzednich latach otrzymywaliśmy od Was wsparcie, dające nam siły i możliwość ratowania zwierząt.
Chcieliśmy dzisiaj przedstawić Państwu co zrobiliśmy przez ten rok dzięki Waszej pomocy.
Podsumowanie działań OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie w roku 2019
1. Ilość przeprowadzonych interwencji: 241 interwencji
2. Zwierzęta odebrane podczas interwencji: 13 w tym 12 psów i 1 kot
3. 48 adopcji w tym: 19 psów, 29 kotów
4. Ilość złożonych zawiadomień o popełnionych przestępstwach: 8
5. 10 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami
6. Odnaleźliśmy 58 zaginionych zwierząt, które po zabezpieczeniu wróciły do swoich domów w tym 50 psów i 8 kotów
1. W roku 2019 ( do 09 grudnia 2019) nasi inspektorzy przeprowadzili 241 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt, to o 16 interwencji więcej niż w roku 2018. Interwencje związane były z niehumanitarnym traktowaniem psów, rannych i chorych kotów wolno żyjących, królikami, zwierzętami gospodarskimi, trzymanymi w niewłaściwych warunkach. Interwencje związane były również z dzikimi zwierzętami jak: ranne bociany, jaszczurki, jaskółki, jerzyki, jeże, ranny sokół, ranny krogulec, ranny myszołów, jelonek potrącony przez samochód, łabędzie osłabione, chore gołębie i pisklaki, które wypadły z gniazda.
2. Podczas interwencji odebraliśmy ich właścicielom 12 psów i jednego kota, zwierzęta zostały zabrane z powodu zagrożenia ich życia oraz z powodu narażenia ich na cierpienie, w przypadku pozostawienia u dotychczasowych właścicieli;
3. W wyniku interwencji złożyliśmy na policję 8 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami
4. Dzięki naszym interwencjom w Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadło 10 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami.
5. Przeprowadziliśmy akcje edukacyjne z dziećmi i młodzieżą w szkołach w Braniewie, Pieniężnie, Lelkowie, Pakoszach
6. Przeprowadziliśmy akcje „ Przynieś Prezent Mikołajkowy”, „Spacer na cztery łapy” oraz zakup budek dla kotów wolno żyjących w Braniewie.
7. Pokryliśmy koszty chipowania, odrobaczeń, odpchleń, zabezpieczenia p. kleszczom, szczepień p. chorobom i szczepień p. wściekliźnie psów przebywających pod naszą opieką, opłaciliśmy koszty leczenia, operacji i innych zabiegów i badań krwi zwierząt odebranych podczas interwencji, pokryliśmy koszty sterylizacji i kastracji psów i kotów.
8. Mimo, że nie posiadamy schroniska, udało nam się znaleźć nowe domy dla 48 zwierząt, w tym dla 19 psów i 28 kotów.
9. Pomogliśmy wrócić do swoich domów 58 zaginionym zwierzętom, w tym 50 psom i 8 kotom.
Nie dokonalibyśmy tego, gdyby nie Państwa wsparcie w postaci dobrowolnych wpłat na nasze konto, oraz wpływów z 1% z Państwa podatku dochodowego za które z całego serca dziękujemy!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *