PODZIĘKOWANIE DLA BURMISTRZ BRANIEWA PANI MONIKI TRZCIŃSKIEJ

5 listopada, 2018

Dziękujemy Pani za cztery lata działań na rzecz zwierząt, za wspieranie działań OTOZ Animals, za nowatorskie pomysły, za odwagę, by iść pod prąd wbrew utartym zwyczajom, a z korzyścią dla zwierząt. Dziękujemy za zaufanie, za wspólne działania, dziękujemy za otwarte serce i mądrość, niedocenione jak się okazało przez zbyt wielu.

Przed Panią Braniewo nie miało burmistrza, który postawił veto występom cyrków z udziałem zwierząt na terenach miejskich. Dokonała tego Pani. Mimo walk w sądach z cyrkami nie zawahała się Pani, by katowaniu zwierząt w cyrkach powiedzieć NIE. I wygraliśmy. Braniewo było jednym z pierwszych miast, które taki zakaz wprowadziło. Byliśmy dumni, że mamy taką burmistrz, z sercem na dłoni nie tylko w stosunku do ludzi, ale i zwierząt.

Braniewo nie miało jeszcze burmistrza, który mimo niezadowolenia wielu, zdecydowałby się w Sylwestra i podczas dni Braniewa wprowadzić na miejskich imprezach zakaz odpalania fajerwerków. Dokonała tego Pani.

Podpisała Pani umowę z Ośrodkiem Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Jelonkach, dzięki czemu zwierzęta dzikie znalezione na terenie Braniewa, otrzymywały do tej pory natychmiastową i fachową opiekę, karmiciele kotów wolno żyjących otrzymali kocie domki, a miasto systematycznie pomagało w dokarmianiu, leczeniu, sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących.

Powoli, uświadamiając innych starała się pani przekonać mieszkańców Braniewa, że zwierzęta też cierpią, boją się, kochają, a przede wszystkim, że należy im się szacunek.

Wspólne akcje, wspólne działania przyniosły zwierzętom niewymierne korzyści, dzięki którym 248 porzuconych na terenie Braniewa psów i kotów znalazło nowe domy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Braniewa Monice Trzcińskiej za współpracę, pomoc i zaufanie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *