CZYJA JEST SUCZKA SZCZENIAK? – BRANIEWO!
Interwencje / 19 listopada, 2018

W sobotę trafiła do nas mała suczka, ważąca około 5 kg, szczeniak, w wieku ok 5 – 6 miesięcy. Najpierw widziano ją w okolicach basenu i ul. Łąkowej, potem przy ul. Matejki. Suczka na szyi nie miała obroży, nie jest też zachipowana. Nikt jej nie szuka, możliwe, że została porzucona. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się ustalić właściciela szczeniaka. Jeśli ktokolwiek z Państwa wie, kim jest własciciel suczki, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

TRAFIŁO DO NAS KOCIĄTKO Z KATAREM KOCIM, LECZONE NIEPRAWIDŁOWO NA ZAPALENIE SPOJÓWEK.
Interwencje / 19 listopada, 2018

  Wczoraj skontaktował się z nami pan Mirosław. W poniedziałek znalazł na ulicy maleńkie chore kociątko. Córka pana Mirosława zaniosła je do jednej z lecznic w Braniewie. Tam powiedziano jej, że kotek ma dwa tygodnie, spryskano kociątko środkiem przeciw pchłom i podano mu krople Dicortineff-Vet na zapalenie spojówek. Ponieważ panu Mirosławowi nie udało się znaleźć nowego domu dla kociątka, dlatego dzisiaj trafiło do nas. Zawieźliśmy kocurka do lecznicy z którą współpracujemy. Po zbadaniu okazało się, że maluch ma katar koci. Krople Dicortineff- Vet w tym przypadku nic nie dają. Kocurek dostaje zastrzyki. Mamy nadzieje, że nieprawidłowe leczenie maluszka nie spowoduje jego utraty wzroku. Kocurek oczywiście nie ma dwóch tygodni jak twierdził pierwszy lekarz, tylko półtora miesiąca.

WIEMY, KTO JEST WŁAŚCICIELKĄ SUCZKI WYRZUCONEJ DO KONTENERA NA ŚMIECI
Interwencje / 19 listopada, 2018

Jeśli myślicie Państwo, że właścicielka skontaktowała się z nami, bo wszędzie szukała swojej zaginionej pupilki, to mylicie się bardzo. Właścicielkę udało nam się ustalić tylko i wyłącznie dzięki Państwa pomocy. Dzięki udostępnianiu suczka została rozpoznana. Właścicielka suczki mieszka w Braniewie, przy Placu Grunwaldu, 200 metrów od śmietnika przy ul. Matejki 11, w którym zamknięto suczkę. Dzisiaj byliśmy pod ustalonym adresem. nikt nam nie otworzył. Sąsiedzi kobiety rozpoznali jednak suczkę. Przyznali, że kobieta chodziła z takim psem.  Złożyliśmy zawiadomienie w KPP w Braniewie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właścicielkę suczki.