Nie dostrzegamy, że naszym zwierzętom jest zimno i źle
Interwencje / 2022-11-26

Jest zimno, wilgotno, do tego ujemne temperatury. Marzniemy. Zakładamy ciepłe kurtki, szaliki, na głowę czapki, a ręce chronimy w rękawiczkach. Jeśli zapomnimy rękawiczek jest nam zimno i źle, zmarznięte ręce aż bolą, palce są sztywne i zgrabiałe. Przychodzimy do domu, rozgrzewamy się ciepłą herbatą, nakrywamy ciepłym kocem. Dlaczego więc nie dostrzegamy, że naszym zwierzętom też jest zimno i źle? Dlaczego kolejny już miesiąc nie naprawiłeś dachu w budzie swojego psa? Czy nie widzisz, że deszcz i śnieg wpada do środka? Nie wiesz, że Twojemu psu jest źle i cierpi? Dlaczego popijając ciepłą herbatę, nie zajrzysz do swojego psa przy budzie i nie nalejesz mu wody? Nie widzisz, że wiadro jest puste? Dlaczego nie przejmujesz się tym, że sznur, do którego uwiązany jest Twój pies zaplątał się o kołek, tworząc metrową barierę, której Twój zmarznięty pies nie może przekroczyć? Co z Tobą człowieku? Idziesz w niedzielę do kościoła, klęcząc przyjmujesz opłatek, jesteś pobożnym katolikiem, praktykującym, takim wzorcowym, a tak naprawdę nie ma w Tobie miłosierdzia. Smutno nam dzisiaj po kolejnych kontrolach. Nie rozumiemy, dlaczego musimy pokazać palcem i powiedzieć, trzeba zrobić to i to, żeby Twój pies nie cierpiał? Dlaczego sam tego nie zobaczyłeś? A on, Twój wierny i kochający Cię…

Z całego serca dziękujemy przedszkolakom przy Szkole Podstawowej nr 6 w Braniewie za wsparcie naszych podopiecznych
Uncategorized / 2022-11-26

24 listopada odwiedzili nas przesympatyczni goście, przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych 0b i 0c. Dzieci przyniosły ze sobą karmę dla podopiecznych OTOZ Animals w Braniewie. Koordynatorem akcji zbiórki karmy była pani Monika Olszowy. Z całego serca dziękujemy rodzicom przedszkolaków, którzy zakupili karmę, dziękujemy dyrekcji szkoły oraz nauczycielom, dziękujemy Pani Monice Olszowy za pamięć, dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w zbiórce karmy. Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami !

Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie pomaga
Uncategorized / 2022-11-26

Z całego serca dziękujemy dyrekcji nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za wsparcie, jakie otrzymały i każdego roku od Was otrzymują zwierzęta przebywające pod opieką braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals.Wasza pomoc jest dla nas bezcenna tym bardziej, że ten rok jest bardzo ciężki dla nas wszystkich. Dzięki Wam nasze zwierzaki będą miały zapełnione miseczki.Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki karmy w szkole podstawowej nr pięć w Braniewie.

Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego w Braniewie
Interwencje / 2022-11-26

2 listopada w Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który miał opiekować się powierzonym mu pod opiekę kotem. Mężczyzna od października 2021 r. do marca 2022 r. w Braniewie znęcał się nad kotem w ten sposób, że przetrzymywał go samego, w opuszczonym, zamkniętym mieszkaniu, pośród licznych zwierzęcych odchodów, bez zapewnienia mu stałego dostępu do wody i pokarmu, bez dostępu do czystej kuwety. Kot był wychudzony, odwodniony, posiadał po obu stronach szyi otarcia naskórka, strupy, wysięk surowiczy, obfity kamień nazębny oraz stan zapalny dziąseł. Narażony był na utratę zdrowia i życia. Mężczyzna został uznany winnym znęcania się nad kotem i za to sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Dodatkowo sąd orzekł od mężczyzny na rzecz OTOZ Animals nawiązkę w wysokości 1000 zł. A co z kotem? Został przez nas wyleczony, a po jego wyleczeniu wydany do adopcji do nowego lepszego domu.