RZUCAŁ PSEM DO WODY, JAK PRZEDMIOTEM – GMINA BRANIEWO INTERWENCJA POLICJI I OTOZ ANIMALS

2019-05-19

Świadkowie dręczenia małej suczki przysłali nam po południu nagranie zrobione dzisiaj. Na nagraniu widać, jak mężczyzna nagle, bez skrupułów, chwyta za kark towarzyszącego mu małego pieska, przez chwilę trzyma go w powietrzu, po czym robi zamach i rzuca psem w kierunku wody. Piesek musi być na jakiejś lince, bo na nagraniu widać, że mężczyzna ciągnie do siebie psa znajdującego się w wodzie, gdy psiak wydostaje się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulonego psa w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody. W tle słychać krzyki świadka, dokumentującego horror psa, żeby człowiek nie męczył już psa, że go to boli, że o wszystkim zostanie powiadomione OTOZ Animals. Oprawca zwierzęcia informuje, że to jego pies i może robić z nim co chce. Na tym nagranie się kończy.
Pod przysłanym materiałem otrzymaliśmy dane osoby dręczącej zwierzę oraz informacje, że suczka boi się właściciela, sika pod siebie i kuli się.
Razem z policjantką Posterunku Policji w Pieniężnie, która tego dnia pełniła dyżur w Braniewie pojechaliśmy szukać właściciela suczki i zwierzaka.
Udało się. Właściciel suczki, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, a mała suczka została zabrana przez naszych inspektorów, zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt gdzie tymczasowo będzie przebywać.
Złożyliśmy już oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad suczką przez jej właściciela. Jeśli prokurator postawi właścicielowi suczki zarzuty, wówczas OTOZ Animals będzie występować w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.
Pragniemy z całego serca podziękować braniewskiej policji za szybką, fachową i skuteczną pomoc, zwłaszcza Pani Monice Stogowskiej policjantce z Posterunku Policji w Pieniężnie. za niezawodność i profesjonalizm To nie pierwszy raz, gdy możemy liczyć na wsparcie policjantów, dzięki którym nasze interwencje kończą się sukcesem. Dziękujemy!

Materiał z nagraniem dręczenia suczki obejrzycie klikając na link: https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/2280310682004061/?__xts__[0]=68.ARD1eAFJxgq4ukHvZES_cuvQ4YNA0i8TqjfKhpuFjHOgvrWe4ofoxTKI_X5csqvk4re9omPJuc41jSfvuOr6Q4Q7a1bd_YhQuTypw4Rj89hckaDSAGOjscNGTFKsYfZ6DrWFrMVR5CiXOfC68fNYr-7eKc_WQuakGr17MD7OAOJ3C2HrriqFJsX1TVBLYx8wk-1ZIO58hm2W8Sr7P66tMLAT9bqsFkiRPr0ecFI-KUmhR2n8UiwObZIBRZs4OnXeAZLrtdsI3LUIXLO02RyssObBsveieCoksAsb7DHwjSXSTQ8Isnc-Xc0jN-tCicP5U43hAD80Y05hiClXip_VL6anDmetXXxjHyHgXA&__tn__=-R

Materiał TVN24 dotyczący tej interwencji obejrzycie klikając w link : https://www.tvn24.pl/pomorze,42/braniewo-rzucal-psem-jak-kamieniem-do-wody-27-latek-zatrzymany,937185.html

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *