RZUCAŁ PSEM DO WODY, JAK PRZEDMIOTEM – GMINA BRANIEWO INTERWENCJA POLICJI I OTOZ ANIMALS

19 maja, 2019

Świadkowie dręczenia małej suczki przysłali nam po południu nagranie zrobione dzisiaj. Na nagraniu widać, jak mężczyzna nagle, bez skrupułów, chwyta za kark towarzyszącego mu małego pieska, przez chwilę trzyma go w powietrzu, po czym robi zamach i rzuca psem w kierunku wody. Piesek musi być na jakiejś lince, bo na nagraniu widać, że mężczyzna ciągnie do siebie psa znajdującego się w wodzie, gdy psiak wydostaje się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulonego psa w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody. W tle słychać krzyki świadka, dokumentującego horror psa, żeby człowiek nie męczył już psa, że go to boli, że o wszystkim zostanie powiadomione OTOZ Animals. Oprawca zwierzęcia informuje, że to jego pies i może robić z nim co chce. Na tym nagranie się kończy.
Pod przysłanym materiałem otrzymaliśmy dane osoby dręczącej zwierzę oraz informacje, że suczka boi się właściciela, sika pod siebie i kuli się.
Razem z policjantką Posterunku Policji w Pieniężnie, która tego dnia pełniła dyżur w Braniewie pojechaliśmy szukać właściciela suczki i zwierzaka.
Udało się. Właściciel suczki, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, a mała suczka została zabrana przez naszych inspektorów, zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt gdzie tymczasowo będzie przebywać.
Złożyliśmy już oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad suczką przez jej właściciela. Jeśli prokurator postawi właścicielowi suczki zarzuty, wówczas OTOZ Animals będzie występować w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.
Pragniemy z całego serca podziękować braniewskiej policji za szybką, fachową i skuteczną pomoc, zwłaszcza Pani Monice Stogowskiej policjantce z Posterunku Policji w Pieniężnie. za niezawodność i profesjonalizm To nie pierwszy raz, gdy możemy liczyć na wsparcie policjantów, dzięki którym nasze interwencje kończą się sukcesem. Dziękujemy!

Materiał z nagraniem dręczenia suczki obejrzycie klikając na link: https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/2280310682004061/?__xts__[0]=68.ARD1eAFJxgq4ukHvZES_cuvQ4YNA0i8TqjfKhpuFjHOgvrWe4ofoxTKI_X5csqvk4re9omPJuc41jSfvuOr6Q4Q7a1bd_YhQuTypw4Rj89hckaDSAGOjscNGTFKsYfZ6DrWFrMVR5CiXOfC68fNYr-7eKc_WQuakGr17MD7OAOJ3C2HrriqFJsX1TVBLYx8wk-1ZIO58hm2W8Sr7P66tMLAT9bqsFkiRPr0ecFI-KUmhR2n8UiwObZIBRZs4OnXeAZLrtdsI3LUIXLO02RyssObBsveieCoksAsb7DHwjSXSTQ8Isnc-Xc0jN-tCicP5U43hAD80Y05hiClXip_VL6anDmetXXxjHyHgXA&__tn__=-R

Materiał TVN24 dotyczący tej interwencji obejrzycie klikając w link : https://www.tvn24.pl/pomorze,42/braniewo-rzucal-psem-jak-kamieniem-do-wody-27-latek-zatrzymany,937185.html

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *