PODCZAS UPAŁU BUDA JEST JAK PIEKARNIK! NIE SKAZUJ SWOJEGO PSA NA MĘKĘ!

2019-06-11

Drodzy właściciele czworonogów trzymanych na łańcuchach przy budach. Miejcie litość nad swoimi czworonogami. To żywe istoty!

Jak długo przetrwalibyście podczas takiej pogody, jak dzisiaj, gdy temperatura w cieniu osiąga 30 stopni, bez dostępu do wody, wystawieni na ciągłe działanie słońca w założonym na Wasze ciała futrze?

Czy naprawdę trzeba aż takiej wyobraźni, by wiedzieć, że trzymanie psa w takich warunkach to straszna męka dla psiaka?

Jeśli podajecie swojemu psu posiłek, składający się z resztek z obiadu, to jego niezjedzone resztki stojące na słońcu zamienią się momentalnie w zepsutą truciznę dla psa.

Woda w pojemniku, zwłaszcza przy takiej pogodzie musi być dolewana i świeża, a nie zielona jak widać na załączonych zdjęciach.

Nie mówcie nam, że piesek ma długi łańcuch i nie jest chudy, a cień ma w budzie i jest mu dobrze. To nieprawda. Buda stojąca na słońcu jest jak piekarnik. To, że wystawiacie go na działanie słońca, sprawiając, że Wasz czworonóg cierpi katusze, że nie dbacie o podanie lekkiego posiłku i świeżej wody, świadczy o Was, jakimi jesteście ludźmi.

Podczas upałów zwierzak szybko traci wodę z organizmu, dlatego musi ją stale uzupełniać. Stąd jego zwiększone zapotrzebowanie na płyny. Jeśli nie będzie mógł napić się wody, może dojść do odwodnienia, które jest bardzo niebezpieczne dla jego życia.

Buda psa podwórkowego powinna stać w cieniu, zwłaszcza jeśli zwierzak trzymany jest na łańcuchu. Długotrwałe przebywanie w pełnym słońcu może skończyć się przegrzaniem, udarem cieplnym, szokiem termicznym, oparzeniami słonecznymi.

Właściciel, który nie zapewni zwierzęciu dostępu do wody oraz schronienia przed warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza zagrażającymi jego życiu lub zdrowiu, popełnia przestępstwo.   Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości od 100 do 100 tys. zł.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *