BRANIEWSKA POLICJANTKA URATOWAŁA KOTA, KTÓREGO NIESIONO W WORKU W STRONĘ LASU

13 września, 2019

O tym, że policjanci z KPP w Braniewie nie tylko walczą z przestępczością, ale również ratują zwierzęta w potrzebie, pisaliśmy wiele razy. Pisaliśmy o przygarniętych przez nich kociakach znalezionych na drodze, o przygarniętych psach z naszych interwencji, o ratowaniu zwierząt potrąconych przez samochód, ptakach wymagających pomocy człowieka, uratowanych przez policjantów, wreszcie o udziale i ogromnej pomocy jaką otrzymujemy od nich podczas naszych interwencji.
Dzisiaj podczas patrolu, jadąc drogą położoną na terenie Gminy Lelkowo, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, zauważyła mężczyznę, który szedł w kierunku lasu niosąc w ręku worek. Policjanci zainteresowali się tym, co mężczyzna robi.
Okazało się, że w zawiązanym worku był czarny, piękny kocur. Mężczyzna tłumaczył się, że kot pół roku temu przyszedł do jego wioski, ciągle przychodzi na jego posesję i atakuje jego kota, więc postanowił wywieźć kocura poza wioskę. Tłumaczył, że nie chciał zrobić kocurowi krzywdy, tylko wypuścić z dala od wioski.
Nie wiemy, co tak naprawdę kocurkowi chciał zrobić mężczyzna. Kocur jest już u nas bezpieczny, wciąż jednak bardzo wystraszony po traumatycznej podroży w worku.
Jednego jesteśmy pewni, gdyby nie czujność braniewskiej policjantki Pani Edyty, kocurkowi stałaby się krzywda.
Z całego serca dziękujemy Pani Edyto za wrażliwość, za empatię, za pomoc ❤️
Złożymy w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *