Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Ardanowski wykorzystując pandemię koronawirusa chce zakazać ratowania zwierząt!

2020-04-28

Zarówno Pan Ardanowski a wcześniej poseł Kukiz’15 – Jarosław Sachajko, traktują jak bandytów organizacje charytatywne składające się z wolontariuszy ratujących zwierzęta. W swoich wypowiedziach używają pod adresem wolontariuszy oszczerstw i kłamstw, w których zarzuca nam się dokonywanie przestępstw polegających na podpalaniu gospodarstw, hodowli zwierząt, jak również nielegalnym odbieraniu zwierząt i sprzedawaniu ich za wielkie pieniądze. To wszystko to kłamstwa, wymyślone po to, by nastawić przeciwko organizacjom charytatywnym ludzi.
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia zrobione podczas interwencji braniewskiego Inspektoratu u jednego z rolników, trzymającego zwierzęta na terenie powiatu braniewskiego. Pan ten otrzymywał dopłaty rolnicze, do czego potrzebne mu były zwierzęta. Te zwierzęta udało nam wyrwać z rąk oprawcy, a ich właściciel został ukarany karą bezwzględnego pozbawienia wolności na dwa i pół roku. O warunkach w jakich trzymane były zwierzęta powiadamialiśmy Powiatowego Inspektora Weterynarii, który powinien natychmiast przeprowadzić stosowne działania. Zamiast tego pracownik Powiatowego inspektoratu Weterynarii podczas kontroli oraz procesu właściciela zwierząt, uparcie bronił skazanego, nie widząc żadnych nieprawidłowości w utrzymaniu zwierząt. Jeśli plan Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi się powiedzie, wówczas nie będziemy ratować kolejnych głodzonych i katowanych przez swoich właścicieli zwierząt, a na Powiatowe Inspekcje Weterynaryjne nie liczylibyśmy. Będziecie wówczas świadkami ogromu cierpienia wielu zwierząt i bezkarności ich oprawców.
Dlatego prosimy,
Dołącz do nas i nie pozwól, aby organizacjom zakazać odbioru głodzonych i maltretowanych zwierząt
Adres mailowy do Kancelarii Premiera kontakt@kprm.gov.pl lub bprm@kprm.gov.pl Przykładowa treść:

Szanowny Panie Premierze,
Z niepokojem obserwuję próby wykorzystywania pandemii koronawirusa do walki z obrońcami i miłośnikami zwierząt, kolejne blokowanie interwencji w obronie zwierząt uważam za skandaliczne i niedopuszczalne.
Pomysły Ministra Rolnictwa uważam za nieludzkie i niezgodne z moralnością i moim światopoglądem.
Nie zgadzam się na uczynienie z Polski kraju, w którym znęcanie się nad zwierzętami będzie chronione prawem.
Żądam natychmiastowego zaprzestania prac nad projektami, które praktycznie zlikwidują ochronę zwierząt i spowodują całkowitą bezkarność oprawców zwierząt
Jako człowiek kierujący się w życiu humanitaryzmem, świadomy faktu, iż właściwe traktowanie zwierząt określa nasze człowieczeństwo i poziom rozwoju, niniejszym przyłączam się do stanowczego protestu organizacji ochrony zwierząt w sprawie ograniczenia prawa do ratowania zwierząt w Polsce.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *