KOT POZOSTAWIONY PRZEZ PÓŁ ROKU W OPUSZCZONYM MIESZKANIU

2022-03-13

2 marca, pracownicy spółdzielni mieszkaniowej, na prośbę mieszkańców jednego z budynków w Braniewie, weszli do opuszczonego mieszkania. W mieszkaniu znajdował się kot pozostawiony bez opieki od tygodnia. Właścicielka kota opuściła mieszkanie w październiku 2021 r., w tym czasie kotem miał zajmować się jej znajomy. Od tygodnia jednak nikt do mieszkania nie przychodził. 🙁

Mieszkańcy budynku powiadomili pracowników spółdzielni o głośnym miauczeniu i dokuczliwym fetorze wydobywającym z opuszczonego mieszkania.

Rudy, milusi kocurek został już przez nas zabezpieczony. 🐱

Lekarz weterynarii, który go zbadał, stwierdził silne wychudzenie kota, spory kamień nazębny, lekkie zapalenie dziąseł. Kot został odrobaczony i odpchlony, otrzymał też antybiotyk. 👩‍🔬Jest mocno wystraszony. Teraz musimy go podkarmić. Jutro zostanie wykastrowany, będzie miał również wyczyszczone zęby.

Kotek jest bardzo grzeczny, przeuroczy, dobrze ułożony 💕

Pilnie szukamy mu domu tymczasowego, bo w warunkach schroniskowych sobie nie poradzi 🤷‍♀️

Jeśli możesz tego przeuroczego rudzielca przygarnąć, chociaż na jakiś czas, prosimy o pilny kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.OTOZ Animals złoży zawiadomienie do organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właścicielkę kota i jego opiekuna.

Jeśli chcesz nam pomóc, prosimy Was o przekazanie swojego 1% podatku dla braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals. Wystarczy wpisać w formularzu PIT: KRS 0000069730Z dopiskiem NA INSPEKTORAT W BRANIEWIE

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *