Wychudzona Bella przykuta do kaloryfera w kuchni

2022-05-28

Półtoraroczna suczka stała uwiązana do kaloryfera przy ścianie na półmetrowej uwięzi, od reszty kuchni oddzielała ją ustawiona drewniana płyta, tworząc coś w rodzaju maleńkiego boksu. Bella z powodu krótkiej uwięzi nie mogła odwrócić się, położyć się. Suczka była wyniszczona. Żebra, kręgi lędźwiowe, kości miednicy i inne wyniosłości kostne wyraźnie widoczne, niewidoczna tkanka tłuszczowa. Brak dostępu do wody.

Kiedy właścicielka odwiązała suczkę, ta zaczęła szukać pożywienia w stojącym na podłodze worku na śmieci i na szafkach z ustawionymi talerzami z resztkami z obiadu. Kiedy znalazła w kuchni swoją miskę z suchą karmą, stojącą na podłodze pod szafką, błyskawicznie zjadła jej zawartość. Wcześniej nie mogła dostać się do karmy, ponieważ miska ustawiona była przy przeciwległej ścianie od ściany, do której uwiązana była suczka.

Po podaniu Belli wody, trzeba było pięciokrotnie napełniać miskę wodą, ponieważ suczka była tak bardzo spragniona. Właścicielka stwierdziła, że nie wiedziała, że trzeba psu zapewnić stały dostęp do wody. Powiedziała, że karmi suczkę dwa razy dziennie. Nie pokazała nam żadnego dokumentu potwierdzającego odrobaczenia i szczepienia suczki.

Właścicielka twierdziła, że uwiązała Bellę bo suczka ma cieczkę i nie chce, żeby robiła ślady. Kiedy suczka załatwiła się na podłogę, właścicielka powiedziała, że Bella robi to złośliwie. Na nasze argumenty, że Bella nie jest wyprowadzana na spacery, powiedziała, że Bella była na spacerze rano.

Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii z lecznicy Marwet w Braniewie, oraz funkcjonariusze policji, których powiadomiliśmy telefonicznie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ze względu na to, że pozostawienie suczki zagraża jej zdrowiu i życiu, w trybie art. 7 ust. 3 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, Bella została tymczasowo odebrana właścicielce, przebywa pod opieką OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.

25 maja złożymy pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez właścicielkę Belli przestępstwa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *