Posprzątaj po swoim psie

2022-09-10

Na terenie byłej stadniny koni 🏇powstał przepiękny park 🏞 z terenami rekreacyjnymi. Żeby stworzyć to piękne miejsce, ówczesna Burmistrz Braniewa Pani Monika Trzcińska, musiała stworzyć projekt, do którego udało jej się pozyskać fundusze 💶 z Unii Europejskiej. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana przez Burmistrz Monikę Trzcińską w 2018 roku. To jej mieszkańcy Braniewa zawdzięczają powstanie tego pięknego miejsca.

Jednak, aby było tam wciąż pięknie i czysto, sami musimy o to dbać.

Smutne jest, gdy otrzymujemy informację o psich odchodach 💩pozostawionych na trawie, na alejkach, czy w miejscu, gdzie bawią się dzieci. Do parku mogą wejść wszyscy, również właściciele ze swoimi czworonogami 🐶. Przy alejkach wystawione są pojemniki na psie odchody 💩, oraz umieszczone woreczki do sprzątania psich odchodów 💩. Niestety nie wszyscy miłośnicy zwierząt, poczuwają się do obowiązku sprzątania po swoim pupilu. 🐕‍🦺

Sprzątanie po swoim psie 🦮, to nie tylko obowiązek każdego właściciela czworonoga, to również przejaw dobrego wychowania oraz oznaka szacunku do innych ludzi.

Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba wyprowadzająca zwierzę domowe na spacer jest zobowiązana do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami. Nieprzestrzeganie przepisu grozi otrzymaniem mandatu w wysokości do 500 złotych. Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z tego obowiązku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *