Wypuszczasz kota z domu? Nie rób tego!

2022-09-10

🐈‍⬛Zdjęcie kota, które widzicie, zostało zrobione przez Panią Iwettę 23 sierpnia. Razem z synkiem znaleźli kota przy ul. Olimpijskiej w Braniewie. Poprosili nas o umieszczenie ogłoszenia z informacją o znalezionym kocie. Kot na szyi miał założoną obróżkę.

Tego samego dnia zgłosiła się do Pani Iwetty właścicielka kota. Kobieta przyznała, że wypuszcza swojego kota samego na dwór.

27 sierpnia ten sam kot został znaleziony przez kolejną kobietę, która przez swój profil na fb również odnalazła właścicielkę kota.

Nic to nie dało.

🐈‍⬛Kot nadal wypuszczany był sam z domu.

29 sierpnia kot został znaleziony martwy. Leżał na ulicy Sportowej rozjechany przez samochód 😞

Drodzy opiekunowie kotów, chcemy Wam pokazać, że wypuszczanie kota na ulicę, zawsze stanowi zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Zawsze!

To nie prawda, że aby kot był szczęśliwy, to musi wychodzić na dwór. Czy teraz kot jest szczęśliwy? Czy właścicielka kota jest szczęśliwa? Dziwne pojmowanie szczęścia, bo dla nas szczęśliwe zwierzę jest wtedy, gdy otoczone jest miłością, odpowiednią opieką, ma zapewnioną opiekę weterynaryjną, a jego opiekunowie eliminują z jego otoczenia wszelkie zagrożenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *