Patrz, co się dzieje wokół Ciebie

10 września, 2022

To było zgłoszenie dotyczące psa trzymanego od trzech dni w opuszczonym mieszkaniu na terenie jednej z wiosek Gminy Braniewo. Na szczęście nie była to prawda.

Jednak nikt z mieszkańców wioski nie zgłosił nam dwóch psiaków, trzymanych w nieodpowiednich warunkach. Przechodzili obok, były osoby, które domagały się nawet skrócenia łańcucha, ale nikt nie widział zniszczonej budy, albo psa trzymanego w szopie, bo właścicielek nie stać na budę.

Jeden, to pies staruszek o rudym umaszczeniu, trzymany na uwięzi przy rozpadającej się budzie bez podłoża, drugi zamknięty na kłódkę w szopce, wypuszczany z niej tylko, gdy niepełnosprawna opiekunka brała go na spacer.

W pierwszym przypadku właściciel zrobił już nową budę, stojącą na podwyższeniu, pies ma stały dostęp do wody. Stara się również o zgodę UG na postawienie siatki by pies nie był trzymany na łańcuchu.

Drugi pies, również staruszek trzymany w szopie, jest własnością dwóch niepełnosprawnych kobiet, matki i córki. Kobiety dostały od nas budę, jest już postawiona siatka dostarczona przez Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żelaznej Górze, dzięki pani Kamili Jakimczuk. Na razie czekamy na zgodę UG na zalegalizowanie postawionej siatki, by wzmocnić ją od dołu, wtedy psiak nie przejdzie pod spodem i będzie można uwolnić go z uwięzi.

Nie wiemy, dlaczego nie wszyscy mieszkańcy wioski chcą poprawy warunków dla zwierząt. Znalazły się osoby, które nie chcą wyrazić zgody na postawienie siatek wokół psów. Teren na którym stoją budy i psy jest terenem UG. Mamy więc nadzieję, że mimo braku zgody niektórych lokatorów z budynku, wójt podejmie decyzję dobrą dla zwierząt.

Ten post napisaliśmy po to, abyście zwracali uwagę na to co dzieje się wokół Was. Czasami nieodpowiednie warunki dla psów, wynikają z choroby właściciela, czasami wystarczy upomnienie, by doszło do zmian na lepsze. Zawsze warto reagować.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *