Strażacy uratowali czteromiesięczną kotkę

2022-09-17

To była trudna akcja. Czteromiesięczna, młoda kotka wdrapała się na ok. 20- metrowe drzewo, z którego nie potrafiła zejść. Mieszkańcy Brzeszczyn w Gminie Braniewo, gdzie doszło do zdarzenia próbowali pomóc przerażonemu kociakowi podstawiając drabiny pod drzewo. Nikt jednak nie posiadał tak wysokiej drabiny, Minął kolejny dzień, kotka nie schodziła. Mało tego wchodziła coraz wyżej. Wreszcie weszła na taką wysokość z której już nie było jej widać. Właścicielka kotki zaczęła dzwonić po pomoc. Nigdzie nie było sprzętu z podnośnikiem, a jeśli był, to uszkodzony. Co robimy, gdy już nie wiemy co robić?

Dzwonimy do strażaków.

I tak było tym razem. Mimo, że strażacy dzisiaj byli przy wypadku, mimo wielu zgłoszeń, które dostają każdego dnia, przyjechali. Jak zawsze niezawodni, niezastąpieni i pomocni.

To nie było łatwe zadanie. Trudności z dotarciem do kota na drzewie, spowodowane były zarośniętą krzakami drogą, prowadzącą do drzewa. Strażacy musieli najpierw wykarczować drogę, by mieć możliwość dojechania sprzętem do kotki. Kiedy w końcu udało im się dojechać w pobliże drzewa, na podnośniku dotarli do wycieńczonej kotki.

To, że kociątko przeżyło zawdzięczamy tylko i wyłącznie wrażliwości, niezawodności, pomocy wspaniałych strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Braniewie. Nie musieli tego robić. Ratowanie zwierząt nie należy przecież do ich zadań. A jednak to robią. Zawsze i w każdej sytuacji, nawet w takiej, w której wielu zrezygnowałoby z bezsilności, oni dali radę.

Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za pomoc i za serce do zwierząt. Jesteście wyjątkowi i niezastąpieni, wspaniali i godni naszego największego szacunku.

Dziękujemy!

Uratowana kotka otrzymała imię Florka na cześć strażaka, który ściągnął ją z drzewa.

Archiwum: KPSP w Braniewie

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *