Dziękujemy za wspieranie naszych działań

2024-06-15

Przepisy prawne obowiązujące obecnie w Polsce wciąż nie zakazują trzymania psa na uwięzi, ani nawet nie regulują ciężaru łańcucha. Oznacza to, że niewielkich rozmiarów pies może zostać skazany na ciężki i gruby łańcuch, czyli na codziennie cierpienie, a w rezultacie także kalectwo i przedwczesną śmierć.

To niestety sytuacje, które obserwujemy codziennie. W sumie w latach 2019-2023 przeprowadziliśmy 27 753 interwencje, z których ogromna część dotyczyła psiaków więzionych na łańcuchach. Od 2014 do 2023 roku interwencji było aż 50 497.

Jako OTOZ Animals podjęliśmy walkę w obronie tych, którzy sami nie mogą się bronić. Wraz z innymi fundacjami – Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE i Akcja Demokracja – złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy, który może uratować setki tysięcy istnień. Domagamy się obowiązkowego czipowania czworonogów, zakazu pseudohodowli, obowiązkowej kastracji zwierząt nieprzeznaczonych do hodowli i najważniejsze – zakazu trzymania zwierząt na uwięzi. Już niedługo zaczniemy zbiórkę podpisów. W ciągu 3 miesięcy pod inicjatywą musi podpisać się 100 tys. osób.

Ty również możesz nam pomóc, podpisując się pod projektem. Z treścią nowelizacji możesz zapoznać się tutaj:

Dodatkowo możesz podpisać naszą petycję STOP ŁAŃCUCHOM. Link do petycji znajdziesz tutaj:

Na zdjęciach prezentujemy samorządowców, którzy już wsparli nasze działania o zmianę przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *