KOT NIEWYCHODZĄCY = KOT BEZPIECZNY

20 listopada, 2018

Wielu właścicieli kotów uważa, że kot powinien wychodzić na dwór. Jeśli kot jest zamknięty w domu, to zdaniem niektórych jest nieszczęśliwy.

Nie zgadzamy się z takim tokiem myślenia. Jesteśmy przeciwni wypuszczaniu kotów na zewnątrz, gdzie grozi im zbyt wiele niebezpieczeństw. Może wpaść pod samochód, może zostać zabity przez człowieka, pogryziony lub zabity przez psa, poraniony przez inne koty, może zarazić się jakąś groźną chorobą, zjeść znalezione otrute jedzenie, lub zostać ukradziony.

Wypuszczanie kota na zewnątrz, to narażanie go na wymienione przez nas niebezpieczeństwa.

W sobotę wieczorem w Braniewie na ul. Moniuszki pod koła jadącego samochodu wpadł kot, który na szyi miał obrożę. Kot był wychodzący, umierał na rękach dziewczynek, które tamtędy przechodziły. Udało się ustalić jego właściciela. Dzisiaj na ul. Armii Krajowej pod koła terenowego samochodu wpadł kolejny kot, kierowca nie zatrzymał się i odjechał. Kiedy na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, kot już nie żył.

Trzymany wyłącznie w domu dobrze odżywiony, zdrowy, zadbany kot będzie bardzo szczęśliwy, zwłaszcza jeśli damy mu miłość i okażemy troskę oraz czułość.  Wychodzącemu kotu odbieracie szansę na długie i spokojne życie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *