Mieszkańcy Elbląga wspierają naszych podopiecznych – Dziękujemy!
Akcje / 2024-06-09

Nasza wolontariuszka Anetka z Elbląga 7 czerwca wzięła udział w kiermaszu organizowanym przez OZSK Jar w Elblągu. Anetce udało się zebrać łącznie 1300 zł!!! Co oznacza, że po 650 zł idzie do OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie oraz Kociej Chatki z Elbląga. Ogromnie dziękujemy wszystkim którzy nas wsparli w organizacji: Karolina Trendowicz Kinga Szwarc Bartłomiej Borowiec Dobry salon VR w Polsce Meow Meow VR Szymon Borowiec Łucja Wojtaszek Angelika Marcin Z-y Sylwia Joanna Gędzierska Angela Wechterowicz Kasia Buhaj Milena Kasperovicz Dominika Szydłowska Oliwia Lubczyńska Basia Wojarz Aneta Radziszewska Ilona Pędziwilk Aleksandra Jankowska Wiktoria Lipkowska Wioletta Stefanowicz Jola Pękała. Dziękujemy OZSK Jar, że również i w tym roku Anetka mogła dołączyć z kiermaszem do osiedlowego festynu Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dalej ratować bezdomne psy i koty. Dziękujemy za ogromne serca i wysiłek włożony w to wydarzenie. Dziękujemy Anetce, która nas wspiera, angażując do pomocy wielu wspaniałych ludzi!

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie za serdeczne przyjęcie
Akcje / 2024-06-09

Cała Polska czyta dzieciom, to kampania społeczna, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną metodę rozwoju psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego dzieci. W ramach tej kampanii nasza inspektorka mogła przybliżyć dzieciom temat związany ze zwierzętami domowymi, gospodarczymi i dzikimi. Dziękujemy za możliwość spotkania i serdeczne przyjęcie

Konferencja prasowa w Sejmie
Akcje / 2024-06-02

Konferencja w Sejmie z dnia 22 maja, dotycząca projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt, cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów Głos zabierali przedstawiciele koalicji dla zwierząt: OTOZ Animals Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE Akcja Demokracja Sędzia Jerzy Adam Stępień Adwokaci Sara Balcerowicz i Michał Gostkowski Posłowie Paweł Suski , Katarzyna Maria Piekarska , Małgorzata Tracz i Łukasz Litewka .

Obywatele składają projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt
Akcje / 2024-06-02

Obywatele składają projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt! STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT Od 27 lat w Polsce obowiązuje wadliwe prawo o ochronie zwierząt, dlatego: – Od ponad 15 lat z rąk oprawców ratujemy tysiące maltretowanych zwierząt, – Od ponad 15 lat próbujemy zerwać psie łańcuchy, – Od ponad 15 lat likwidujemy mordownie, nazywane schroniskami, – Od ponad 15 lat walczymy o zmianę prawa dla zwierząt, – Od ponad 15 lat polski Parlament nie słyszy naszego głosu. – Po 15 latach mamy dość !!! Po 15 latach przygotowaliśmy nowelizację prawa, która w końcu poprawi byt milionów zwierząt. Nasza inicjatywa to wynik wielomiesięcznej pracy i nadzieja dla tysięcy zwierząt. Pragniemy, aby zwierzęta w naszym kraju miały dobre prawo, które je ochroni. Czas wyeliminować patologie, okrucieństwo i bestialstwo ludzi wobec zwierząt. Nasz projekt to odpowiedź na ogromne społeczne zapotrzebowanie poprawy losu zwierząt. Polacy mają dość widoku psów na łańcuchach, tysięcy bezdomnych czworonogów w schroniskach i „produkcji” psów i kotów na wielką skalę w pseudohodowlach. Polacy chcą, aby sprawcy znęcania się i zabijania zwierząt ponosili adekwatne, wyższe niż dotychczas kary. Obowiązkowe czipowanie, psów, lepsze schroniska i kastracje to zapobieganie bezdomności, która, na tle innych krajów Unii Europejskiej, w Polsce jest zatrważająca. Czas,…

Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej postanowili zorganizować akcję na rzecz zwierząt znajdujących się pod opieką OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.
Akcje / 2024-04-07

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych, żołnierze z 9 brygady postanowili zwrócić uwagę na cierpienie bezdomnych zwierząt, podejmując działania mające na celu poprawę ich losu. W tym celu organizują akcję na rzecz zwierząt znajdujących się pod naszą opieką. Koordynatorką akcji jest żołnierz kompanii wsparcia batalionu zmechanizowanego 9 BBKP. Organizatorka akcji powiedziała nam, że mocno wierzy w to, że dobro powraca. Sama kiedyś zaznała dobra od ludzi, więc teraz chce się nim podzielić z tymi, którzy tego dobra najbardziej potrzebują. Jesteśmy wzruszeni i ogromnie wdzięczni za pomoc, za możliwość poznania kolejnej wspaniałej osoby, za wsparcie jakim żołnierze 9 BBKP zadeklarowali się otoczyć naszych podopiecznych. Dziękujemy z całego serca Na zdjęciu organizatorka akcji Ewa Juszczak żołnierz kompanii wsparcia batalionu zmechanizowanego 9 BBKP.

Podpisz petycję przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu!
Akcje / 2024-01-20

Junior umierał w ciszy, z ciężkim łańcuchem na szyi, nie przeżył Feliksa który od szczeniaka trzymany na łańcuchu, bez budy, z wrzynającą się w szyję obrożą na szczęście udało nam się uratować. Dzisiaj już wolny i bezpieczny pod naszą opieką! Niestety, psów czekających na ratunek, jak Junior i Misiek jest wciąż dużo. Prawo dotyczące trzymania psów na łańcuchach musi się zmienić! Wspólnie odmieńmy los uwięzionych psów na łańcuchach! Podpisz petycję, klikając w poniższy link!

Zwierzęta też chcą mieć Święta – dziękujemy!
Akcje / 2023-12-31

103,57 kg karmy dla podopiecznych OTOZ Animals! Pluszaki, zabawki, leżanki, kocyki, żwirki do kuwety, obroże, miseczki. Dziękujemy! 17 grudnia podczas tegorocznej akcji Zwierzęta też chcą mieć święta, jak zwykle byliście z nami. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie, na Waszą obecność i na dobre słowo Dziękujemy! Za wszystko! Wszystkie prezenty zostanły dostarczone do naszych podopiecznych Z całego dziękujemy

Już niedługo skończymy robić zadaszenia kojców
Akcje / 2023-10-08

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc! Kojec, który zajmuje obecnie Bambi już zadaszony. Zadaszenie kojca, w którym przebywa Feliks, prawie skończone. Zostało nam jeszcze zamontować zadaszenie na kojcu Prince’a. Zabieramy się za nie jutro albo pojutrze. Tak się cieszymy, że z Waszą pomocą udało nam się zdążyć przed silnymi deszczami i śniegiem. Na zlecenie dyrektor ZGK, pani Agnieszki Jastrzębskiej Przybysz, kojce montują opiekunowie zwierząt panowie Józef i Wiesław. W imieniu naszych podopiecznych, z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym psiaki będą miały dachy!

Szkoła Podstawowa w Lelkowie pomaga naszym podopiecznym. Dziękujemy!
Akcje / 2023-06-17

Dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Lelkowie za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wsparcie podopiecznych OTOZ Animals Spotkanie z tak grzecznymi i mądrymi dziećmi z klas 1-3 było dla nas ogromną przyjemnością Do zobaczenia następnym razem