NETTO I JEGO KIENCI, DZIĘKUJEMY!
Uncategorized / 2023-05-02

25 kwietnia odebraliśmy z NETTO w Braniewie, karmę dla zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals.To dzięki klientom sklepu i jego pracownikom, cały czas otrzymujemy wsparcie dla naszych podopiecznych, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni!Kochani, tym razem zebraliście dla zwierząt 56,24 kg karmy!Psy otrzymały 46,9 kg karmy, w tym 43 kg karmy suchej o 3,9 kg karmy mokrej.Koty dostały 9, 34 kg karmy, w tym 4,75 karmy suchej i 4,59 karmy mokrej.Do tego w wózku znalazły się ośmiokilogramowy worek z kocim żwirkiem oraz kasze i groch.Kasze i groch przekażemy ośrodkowi Jelonki zajmującemu się dzikimi zwierzętami, ponieważ tych produktów nie podajemy psom i kotom. Nie mamy możliwości gotowania posiłków dla zwierząt, możemy podawać tylko karmy gotowe.Pragniemy Wam z całego serca podziękować za pomoc, za wsparcie naszych podopiecznych, za serce do zwierząt i bezinteresowną pomoc! Dziękujemy!Wasza pomoc jest bezcenna!

Zdrowych, radosnych Świąt!
Uncategorized / 2023-04-08

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych ciepła, wiary, nadziei, miłości do bliźnich oraz czworonożnych przyjaciół, życzy Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals Inspektorat w Braniewie wraz z naszymi podopiecznymi.

Chcesz pomóc bocianom? Podpowiemy Ci, co zrobić
Uncategorized / 2023-04-02

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie będzie montować nowe platformy i słupy dla bocianów. Wystarczy się zgłosić. Jeżeli na Twojej posesji (dotyczy Warmii i Mazur) mają gniazdo bociany i gniazdo jest uszkodzone, lub strącił je wiatr lub słup jest stary i trzeba go wymienić, lub są jakieś inne powody do wymiany słupa, możesz zgłosić się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie sam lub poprzez swoją gminę. Po sezonie, gdy bociany odlecą, RDOŚ Olsztyn będzie wymieniał słupy i umieszczał platformy. Więcej informacji na ten temat pod nr tel. RDOŚ Olsztyn 89 537 21 00 Autor zdjęcia: Agnieszka Pietkiewicz

Czy zadaniem policji jest zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie? Nie!
Uncategorized / 2023-03-18

Niektóre gminy z naszego powiatu przerzucają na policję swoje zadania. Zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin. Od 2012 roku wszystkie gminy w Polsce mają obowiązek co roku opracowywać program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na swoich terenach. Jak to wygląda w powiecie braniewskim? Jedyną gminą, która zapewnia zabezpieczenie i opiekę nad wałęsającymi się psami przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia jest Gmina Miasta Braniewa. Oznacza to, że poza godzinami pracy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Braniewie, którego statutowym celem jest między innymi wyłapywanie wałęsających się zwierząt na terenie miasta, wyznaczani są dyżurujący pracownicy. Tak więc, jeśli wieczorem lub podczas weekendu w Braniewie pokaże się porzucony pies, to pełniący dyżur pracownicy ZGK zajmą się jego wyłapaniem. Tu nasz ukłon w stronę obecnej Pani dyrektor ZGK oraz kierownika wydziału inwestycji i promocji UM, bo to z ich inicjatywy powstały takie dyżury. A jak to wygląda na terenie pozostałych gmin? Frombork– poza godzinami pracy urzędu, odsyła się zgłaszających pod nr tel. Posterunku Policji we Fromborku (który nie prowadzi codziennie dyżurów nocnych i wieczornych, ale to już szczegół). Pieniężno – całkowita porażka, oni w tym roku nie opracowali prawidłowo w ogóle programu, pisaliśmy o tym…

Wolontariat Szkoły Podstawowej w Lipowinie naszym przyjacielem
Uncategorized / 2023-03-18

Z całego serca dziękujemy za serdeczne przyjęcie opiekunom wolontariatu, dzieciom i młodzieży. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za kupno karmy dla podopiecznych OTOZ Animals. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość propagowania dobrego traktowania zwierząt, które nas otaczają. Dziękujemy za miłą atmosferę i przepyszny poczęstunek! Dziękujemy !

Dziękujemy NETTO i jego klientom
Uncategorized / 2023-02-25

24 lutego odebraliśmy karmę dla zwierząt, jaką zebrali dla podopiecznych OTOZ Animals, klienci sklepu NETTO. Wśród darów była nie tylko karma, ale również żwirki dla kotów i przysmaki dla psów. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 68,35 kg karmy, w tym: 59,42 kg karmy dla psów (43,82 kg karmy suchej i 15,6 kg karmy mokrej) oraz 3 opakowania psich przysmaków; 8,93 kg karmy dla kotów (3,7 kg karmy suchej i 5,23 kg karmy mokrej) oraz dwa worki po 8 l żwirku do kuwety. Pragniemy Państwu z całego serca podziękować za wsparcie, za to, że zawsze możemy na Was liczyć, za Wasze serca, za dobroć i wrażliwość. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy! Zbiórka w NETTO wciąż trwa.

17 lutego Światowy Dzień Kota
Uncategorized / 2023-02-18

Z okazji Światowego Dnia Kota odwiedzili nas podopieczni Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Braniewie razem ze swoimi opiekunkami. Dziękujemy z całego serca za dary dla naszych czworonogów. Dziękujemy za miło spędzony czas poświęcony zwierzętom. Dziękujemy za kształtowanie postaw ukierunkowanych na dobro. Koty to mądre, wrażliwe, dumne i piękne stworzenia, bardzo niedocenione przez ludzi. Zasługują na nasz szacunek każdego dnia, nie tylko od święta. Pod naszą opieką znajdują się koty w różnym wieku, półroczne i dorosłe, wykastrowane i tuż przed kastracją. Łączy je jedno. Czekają na swojego człowieka. W sprawie adopcji dzwońcie na numer telefonu OTOZ Animals 781 015 201.