Prosimy, przekaż 1,5% podatku na pomoc potrzebującym zwierzakom!
Uncategorized / 2024-04-13

OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk i przytulisk dla bezdomnych zwierząt. OTOZ Animals Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000069730 Dzięki temu, że decydujesz się przekazać swoje 1,5% na rzecz OTOZ Animals, możemy ratować kolejne zwierzęta. Tylko w zeszłym roku wykonaliśmy 5348 interwencji ratujących zdrowie i życie zwierząt. Uratowane przez nas psy, koty, zwierzęta gospodarskie i inne gatunki są przez nas leczone i otaczane troskliwą opieką. Odrobaczamy, szczepimy i kastrujemy. Każdego dnia szukamy dla naszych podopiecznych nowych domów. W 2023 roku oddaliśmy szczęśliwie do adopcji 6755 zwierząt! Nasze działania nie byłyby możliwe bez Waszego wsparcia. Każdego roku tysiące zwierząt zyskują nowe, lepsze życie. Przekaż 1,5% podatku na dobry cel. OTOZ Animals to Organizacja Pożytku Publicznego uprawniona do zbierania 1,5 procent podatku. Wpisz numer naszego KRS-u wypełniając PIT KRS – Krajowy Rejestr Sądowy 0000069730 z dopiskiem cel szczegółowy Inspektorat w Braniewie Dziękujemy za Twoje dobre serce!

Dobrzy ludzie nam pomagają!
Uncategorized / 2024-04-13

Pod koniec dnia niespodzianka Odwiedził nas Pan Mateusz, przywożąc karmę dla podopiecznych OTOZ Animals. Kolejny raz Państwo Wiktoria i Mateusz zdecydowali się pomóc w ten sposób naszym podopiecznym Dziękujemy za wsparcie Dziękujemy za pamięć i troskę Życzymy Wam dużo zdrowia i szczęścia za Wasze dobro, które przekazujecie innym!

Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku – wspaniała inicjatywa i wspaniali ludzie
Uncategorized / 2024-04-07

03 kwietnia, to był piękny dzień! Poznaliśmy nowych ludzi, serdecznych, otwartych na nowe, ufnych i szczerych. Spędziliśmy w ich otoczeniu miłe chwile, które dały nam mnóstwo pozytywnej energii na cały dzień. Pracownicy, opiekunowie i podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej we Fromborku, bo o nich piszemy. Zaprosili nas do siebie z okazji jutrzejszego Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych. Dziękujemy za zaproszenie, możliwość spotkania, porozmawiania o zwierzętach skrzywdzonych przez ludzi, za podarunek dla naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

Zdrowych i spokojnych Świąt
Uncategorized / 2024-04-01

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych ciepła, wiary, nadziei, miłości do bliźnich oraz czworonożnych przyjaciół życzy OTOZ Animals wraz z naszymi podopiecznymi. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim miłośnikom zwierząt za wsparcie.

My w wyborach nie będziemy głosować na kandydatów, którzy są myśliwymi
Uncategorized / 2024-03-23

Nie popieramy kandydowania w wyborach osób, które są myśliwymi ze względu na zainteresowanie tych osób niepotrzebnym zabijaniem zwierząt w lasach Jesteśmy przeciwni polowaniom, podczas których bezzasadnie giną setki tysięcy zwierząt, np. ponad 200 tys. ptaków. Każdy ma prawo wyboru na kogo będzie głosować, my również mamy prawo wyrazić swoją opinię na ten temat.

Klasa 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie, pomaga zwierzętom – dziękujemy!
Uncategorized / 2024-03-16

7 marca naszych podopiecznych spotkała niespodzianka! Odwiedzili je uczniowie z klasy 1c. Przesympatyczni goście, którzy przynieśli ze sobą prezenty dla zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals, za co z całego serca dziękujemy. Wychowawczynią klasy Ic i jednocześnie pomysłodawczynią akcji była Pani Eliza Woś. Jeszcze raz dziękujemy uczniom klasy Ic i ich rodzicom oraz wychowawczyni Pani Elizie Woś za Wasze dobre serca! Jesteście wspaniali!

Uwaga na kleszcze!
Uncategorized / 2024-03-16

Dostaliśmy informację z lecznicy weterynaryjnej. Codziennie trafiają tam po dwa psy z babeszjozą. Babeszjoza to groźna choroba psów przenoszona przez kleszcze. Nie mylcie babeszjozy z borelioza, również przenoszoną przez kleszcze, jednak u psów, występującą rzadziej. W wyniku babeszjozy psy zapadają na groźną dla życia anemię, ale nie tylko. Pasożyty opuszczając krwinkę czerwoną wydalają do krwi liczne produkty przemiany materii i toksyny, które powodują uszkodzenia wątroby, nerek, trzustki a czasami także mózgu. Bez szybkiej pomocy lekarskiej, babeszjoza niestety często kończy się śmiercią W naszym regionie występowanie babeszjozy jest bardzo powszechne, dlatego pamiętajmy aby zabezpieczać nasze psy przed inwazją kleszczy!

Fałszywe publikacje z fejk konta na temat działań OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie
Uncategorized / 2024-03-16

Otrzymaliśmy zdjęcie z jednego z wpisów na stronie głównego OTOZ Animals. Wpis ten ukazał się pod postem nie związanym z kotem Hubciem. Takich wpisów z tego samego fałszywego konta na tej stronie pod różnymi postami, ukazało się więcej. Każdy z nich atakuje nasz Inspektorat i jedną z inspektorek naszego Inspektoratu, wymienianą z imienia i nazwiska. Każdy z tych wpisów nie ma nic wspólnego z prawdą. Wypisuje je oszustka, która nie podała swojego prawdziwego imienia i nazwiska a identyfikuje się jako Paulina Awr Lorgen. Wpisy tej oszustki, mają na celu rozpowszechnianie fałszywych informacji i dezinformacji na temat OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie. Pojawiają się także na profilach stron braniewskich, jak Spotted Braniewo. Jej celem jest wyłącznie zaszkodzenie naszemu stowarzyszeniu. Chcemy Was poinformować, że Hubcio uratowany niedawno przez Huberta, który znalazł kota na braniewskim rynku żyje, ma się coraz lepiej, przebywa pod troskliwą opieką OTOZ Animals w Bojano, siedzibie głównej Rady Krajowej OTOZ Animals, gdzie jest wyznaczone miejsce dla kotów z FIV. Jeśli jednak ktoś z Państwa chciałby Hubcia przygarnąć, to byłoby cudownie. Kontakt z OTOZ Animals w sprawie Hubcia pod nr tel. 781-015-201. Klikając w linki zobaczycie Hubcia przed transportem i w nowym miejscu https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/1562715101186589 https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/811127301056390