PREMIER OGŁASZA NOWE BLOKADY, CO Z WYPROWADZANIEM PSÓW NA SPACER?
Uncategorized / 2020-03-24

Od jutra do 11 kwietnia, by ograniczyć falę epidemii oraz by ocalić życie wielu Polaków, obowiązuje zakaz poruszania się. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.Obowiązuje więc zakaz wychodzenia z domu poza pilnymi sytuacjami. Zakaz nie dotyczy wychodzenia z psem.Prosimy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i za naszych bliskich. Spacery z psem ograniczcie do minimum. Ograniczcie podczas tych wyjść spotykanie z innymi ludźmi. Im mniej ludzi spotkacie podczas spaceru, tym lepiej.Uważajcie na siebie ❤️

Zwierzęta domowe nie przenosza koronawirusa
Uncategorized / 2020-03-19

Światowa Organizacja Zdrowia podała, że nie znaleziono dowodów, żeby zwierzęta domowe mogły ulec zakażeniu koronawirusem.W związku z tym nie ma możliwości, żeby człowiek mógł zarazić się np. od psa lub kota.W lutym w Hongkongu zdiagnozowano koronawirusa u psa. Władze regionu wydały jednak komunikat, że powtórzenie testów nie wykazało obecności wirusa w organizmie zwierzęcia.

SENIORZY MOGĄ PROSIĆ O POMOC
Akcje / 2020-03-19

Ważna informacja❗ Przez cały okres trwania stanu epidemiologicznego SENIORZY będą mogli poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów żywności i podstawowych środków higieny osobistej także leki, oraz wyprowadzenie psa na spacer.Wszystko po to, aby pozostali w domu.Grupa inicjatywna kilku osób z Braniewa i Gminy Lelkowo organizuje pomoc dla najstarszych mieszkańców. którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.☎️📞 Numery telefonów kontaktowych⬇️ 📞 48 530 851 498 📞📞 +48 603 778 755 📞📞 +48 669 498 381 📞 Wyszkowo📞 +48 662 860 125 📞 OTOZ Animals Braniewo📞 +48 781 015 201 📞 Ta pomoc dla starszych jest bardzo ważna. Szukamy też ludzi chętnych, którzy nie są naszymi wolontariuszami.Pomoc dedykowana jest osobom pow. 60 roku życia lub tym,którzy żyją samotnie. 👨‍💻👩‍💻Wolontariusze skontaktują się indywidualnie i wyjaśnią jak działa pomoc sąsiedzka. 

Spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie ❤️
Akcje / 2020-03-05

Zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie. Spotkanie odbyło się 2 marca z dziećmi z oddziału przedszkolnego.Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez dzieci i nauczycielkę oddziału.Na zakończenie zwierzaki przebywające pod opieką OTOZ Animals zostały obdarowane karmą, zakupioną przez rodziców dzieci. 😃Z całego serca dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych podopiecznych, dziękujemy Pani Lenie Kozłowskiej za zaproszenie i możliwość spotkania z przedszkolakami, dziękujemy Wam za pamięć o tych, które wołać o pomoc nie potrafią. 😘Dziękujemy! 😘

PRZEWLEKŁE PROWADZENIE POSTĘPOWANIA PRZEZ BURMISTRZA BRANIEWA
Uncategorized / 2020-03-04

Pół roku.Tak długo czekamy na rozpoznanie wniesionego w dniu 26 września 2019 roku wniosku do Burmistrza Braniewa o czasowe odebranie właścicielce suczki ze zdjęcia. Burmistrz powinien załatwić niniejszą sprawę dnia 28 października 2019.Tymczasem do tej pory nasz wniosek nie został rozpoznany.W dniu dzisiejszym OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie przekazało do UM w Braniewie pismo z ponagleniem Burmistrza Braniewa do niezwłocznego załatwienia sprawy administracyjnej, tj. wniosku o czasowe odebranie zwierząt.Wnieśliśmy również o zarządzenie wyjaśnienia przyczyn niezałatwienia sprawy w terminie, o wskazanie, że organ prowadzący postępowanie tj. Burmistrz Braniewa dopuścił się bezczynności lub przewlekłego prowadzenia postępowania, o zobowiązanie organu, czyli Burmistrza Braniewa do załatwienia sprawy w terminie 7 dni, od dnia uwzględnienia niniejszego ponaglenia, oraz o podjęcie środków zapobiegających bezczynności lub przewlekłości w przyszłości.