HUFIEC PRACY BRANIEWO POMAGA ZWIERZĘTOM
Uncategorized / 2022-04-10

7 kwietnia odwiedziła nas młodzież z Hufca Pracy Braniewo. Dziękujemy bardzo za wsparcie naszych podopiecznych karmą. Zwierzaki na pewno z radością zjedzą przyniesione przez Was prezenty. Dziękujemy

Pomagamy zwierzętom w Ukrainie
Akcje / 2022-04-10

500 kg karmy dla zwierząt pojechało dzisiaj z Braniewa do schroniska w Ukrainie Wielka pomoc od Zwierzowóz Animal Secure Parcel licencjonowany przewóz zwierząt domowych. Dziękujemy!

J EŚLI NIE POTRAFISZ UPILNOWAĆ SWOJEGO KOTA, JESTEŚ NIEODPOWIEDZIALNY 
Uncategorized / 2022-04-10

Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jeśli nie jesteś w stanie upilnować swojego kota, stajesz się nieodpowiedzialny i nie zasługujesz na posiadanie zwierzęcia. Codziennie otrzymujemy zgłoszenia o oswojonych kotach, które potrzebują pomocy. Starsza kotka, osłabiona, szukająca pomocy w okolicy Willi Milenium, po dostarczeniu jej do nas, okazało się, kotka ma ropomacicze oraz guzy nowotworowe na macicy. Przeżyła operację. Łatek, piękny biało rudy kocurek łaszący się i szukający pomocy u mieszkańców ulicy Wileńskiej, wychudzony z świerzbowcem usznym, w trakcie leczenia. Ciężarna kotka, która weszła do apteki w Braniewie, szukając miejsca do bezpiecznego porodu. Natychmiastowa wizyta w lecznicy zakończona decyzją o sterylizacji aborcyjnej kotki rano na drugi dzień. Nie zdążyliśmy, kotka w nocy się okociła. Rano znaleźliśmy pięć kociątek, z czego jedno martwe. Kolejne zgłoszenie. EMPEC na placu leży kot, wcześniej sobie chodził, a teraz się nie rusza. Jest w agonii. To były koty oswojone, musiały być trzymane w domach, bo nauczone czystości, korzystania z kuwety, łasiły się do ludzi. Nikt niestety ich nie szukał, nikt nie zgłosił się po nie do nas. Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jeśli nie jesteś w stanie upilnować swojego kota, stajesz się nieodpowiedzialny i nie zasługujesz na posiadanie zwierzęcia.

WYPLANIE TRAW, TO KATASTROFA EKOLOGICZNA
Uncategorized / 2022-04-10

Podczas wypalania traw na powierzchni gleby, w roślinności ginie całe życie – owady, płazy, gady i ssaki. Ogień nie oszczędza biedronek, pszczół, myszy, młodych zajęcy, żab i jeży, które za wolno lub zbyt późno zaczynają uciekać. Zniszczeniu ulegają rośliny. Wypalanie traw, to według kodeksu karnego jest przestępstwo, za które podpalacza czeka wysoka grzywna lub mandat Apelujemy Reagujcie, gdy tylko zauważycie płonące trawy Dzwońcie pod nr alarmowy 112. Ratujcie przyrodę

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. JANA LISZEWSKIEGO W BRANIEWIE POMAGA ZWIERZĘTOM 
Uncategorized / 2022-04-10

21 marca 2022 r. zwierzęta przebywające pod opieką braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals odwiedzili wspaniali goście, młodzież z klasy III THOT/TŻIUG z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie. Młodzi ludzie przekazali nam zakupione przez klasę legowiska, żwirki, mokrą karmę, przysmaki i kocyki dla kotów. Kochani, z całego serca dziękujemy za wspaniałe prezenty, będące darem Waszych serc. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za Wasze dobro i pomoc. Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy.