JEST AKT OSKARŻENIA DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY POZOSTAWIŁ W OPUSZCZONYM MIESZKANIU KOTA
Interwencje / 2022-10-30

25 października 2022 r. do Sądu Rejonowego w Braniewie został przesłany akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który pozostawił w zamkniętym i opuszczonym mieszkaniu kota, bez jedzenia i wody. Jego konkubina, właścicielka kota jest poszukiwana, prawdopodobnie przebywa za granicą. Wcześniej trafił do nas jej pies dalmatyńczyk, który ma już nowy dom. Kot dzięki szybkiej reakcji sąsiadów przeżył. Trafił pod naszą opiekę i również ma już nowy dom. OTOZ Animals będzie występować w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

Kolejny dzień procesu w sprawie zabójców Pimpusia z Żelaznej Góry
Interwencje / 2022-10-29

Trwa się proces w sprawie mężczyzny, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 9 miesięcznego szczeniaka Pimpka z Żelaznej Góry.Oskarżony chciał poddać się dobrowolnej karze ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.My sprzeciwiliśmy się takiemu wyrokowi. Chcemy aby oskarżony poniósł karę bezwzględnego pozbawienia wolności.OTOZ Animals występuje w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.Rozprawa została przerwana do dnia 30 listopada 2022 r.Tego dnia przesłuchani zostaną kolejni świadkowie.Być może tego dnia zapadnie wyrok.Dziękujemy adwokatowi Oskarowi Hyńko za pomoc prawną. 

25 października – Dzień Kundelka
Uncategorized / 2022-10-29

Kundelki, czyli psiaki, które nie należą do żadnej rasy. Znacznie zdrowsze, niż psy rasowe. Mają od rasowych psów lepszy układ odpornościowy, lepiej rozwinięty węch. Tak samo, jak psy rasowe zasługują na to, by je kochać. Niestety, nie wszystkie mają tyle szczęścia, czekając w schroniskach na nowy dom. U nas także Sonia, Prince i Misiu ze zdjęć czekają na kogoś, kto je pokocha. Sonia, która miała dom i kochającego pana. Po jego śmierci trafiła do nas. Na nowy dom czeka już rok. Prince, porzucony na obrzeżach miasta, piękny, młody i przyjacielski pies. U nas prawie pół roku. Misiu, schorowany, odebrany sądownie właścicielowi, który znęcał się nad nim. Mimo złych ludzi, których Misiu spotkał na swojej drodze, jest nadal przyjacielskim, ufnym i kochanym pieskiem. U nas drugi rok. Tak bardzo chcielibyśmy, aby cała trójka znalazła nowy, dobry dom.

Z całego serca dziękujemy Pani Milenie Burdzy za bezinteresowną pomoc!
Uncategorized / 2022-10-22

Pani Milena przeczytała na Facebooku, na profilu naszej strony post, w którym prosimy o pomoc. Nie mieliśmy zapasów słomy, potrzebnej do wyścielenia bud naszych podopiecznych. Szukaliśmy osób, które zechciałyby nam sprzedać 4 kostki słomy. Pani Milena w piątek 14 października nie tylko przywiozła nam słomę, ale również nie wzięła od nas żadnej zapłaty. Pani Mileno! Dziękujemy z całego serca za bezinteresowną pomoc. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dobro, które otrzymały od Pani zwierzęta przebywające pod opieką OTOZ Animals

Przedszkole Biedronka po raz kolejny pomaga zwierzętom
Uncategorized / 2022-10-22

19 października dostarczono do zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals karmę, zebraną podczas kolejnej akcji organizowanej w Przedszkolu Niepublicznym Biedronka w Braniewie. Dziękujemy z całego serca, wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w akcji, nauczycielom Przedszkola Biedronka oraz dyrekcji przedszkola za pomoc. Państwa Pomoc jest dla nas bezcenna!

Nabór na inspektorów OTOZ Animals
Uncategorized / 2022-10-15

Chcesz skutecznie pomagać zwierzętom, bronić ich praw i zmieniać świadomość społeczeństwa Dołącz do nas – razem możemy więcej Kim jest Inspektor ds. Ochrony Zwierząt i jak nim zostać? Inspektor ds. Ochrony Zwierząt jest uprawnionym i przeszkolonym przedstawicielem organizacji prozwierzęcej. Aby zostać Inspektorem, należy aktywnie działać i pomagać zwierzętom w ramach działań OTOZ Animals – są to między innymi wyjazdy na interwencje z doświadczonymi inspektorami, koordynowanie spraw administracyjno-sądowych itd. Najbardziej aktywne i odpowiedzialne osoby po roku działań będą mogły przystąpić do kursu na Inspektora. Kurs zakończy się egzaminem z wiedzy praktycznej i prawnej. Czym różni się „Inspektor ds. Ochrony Zwierząt” od „wolontariusza”? „Inspektor” od „wolontariusza” różni się jedynie uprawnieniami w działaniu podczas interwencji, które nadaje Ustawa o Ochronie Zwierząt. W praktyce obydwoje są wolontariuszami OTOZ Animals, czyli nie otrzymują żadnego wynagrodzenia za swoją pracę – naszym wynagrodzeniem jest satysfakcja z tego, że pomogliśmy zwierzętom. Skoro działacie za darmo, to z czego żyjecie? Pracujemy zarobkowo, wychowujemy dzieci – prowadzimy normalne życie. W jakie działania można się włączyć, oprócz wyjazdów na interwencje? – pomagać w adopcjach zwierząt (ogłaszanie zwierząt, szukanie domów), – prowadzić zbiórki karmy i akcesoriów dla poszkodowanych zwierząt, – pozyskiwać sponsorów i prowadzić działania promocyjne, – prowadzić dokumentację fotograficzna naszych działań…

Dzieci ze S.P. nr 6 pomagają zwierzętom
Uncategorized / 2022-10-15

Z całego serca dziękujemy grupie 0a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie oraz wychowawczyni grupy, Pani Danucie Kawieckiej, za wsparcie naszych podopiecznych Wczoraj odwiedzili nas cudowni goście Nie sami oczywiście Przynieśli ze sobą prezenty dla naszych podopiecznych. Dzięki wspaniałym gościom, zwierzaki przebywające pod opieką OTOZ Animals będą miały zapełnione miseczki Dziękujemy Wam z całego serca!

Podarowano nam słomę! Dziękujemy!
Uncategorized / 2022-10-15

Z całego serca dziękujemy Państwu Karolinie i Piotrowi Stec za bezinteresowne wsparcie Wczoraj napisaliśmy post na naszej stronie z prośbą o pomoc. Martwiliśmy się o naszych podopiecznych. Nie mieliśmy zapasów słomy przed zbliżającymi się chłodami. Dzięki Państwu Karolinie i Piotrowi Stec, nasi podopieczni będą mieć ocieplone budy Dzisiaj Pan Piotr przywiózł naszym podopiecznym kostki słomy Kochani! Dziękujemy! Z całego serca! Dziękujemy Wam za bezinteresowną pomoc, za serce do zwierząt! Życzymy Wam, aby dobro, które otrzymaliśmy od Was, wróciło do Was ze zdwojoną mocą