RZUCAŁ PSEM DO WODY, JAK PRZEDMIOTEM – GMINA BRANIEWO INTERWENCJA POLICJI I OTOZ ANIMALS
Interwencje / 2019-07-29

Świadkowie dręczenia małej suczki przysłali nam po południu nagranie zrobione dzisiaj. Na nagraniu widać, jak mężczyzna nagle, bez skrupułów, chwyta za kark towarzyszącego mu małego pieska, przez chwilę trzyma go w powietrzu, po czym robi zamach i rzuca psem w kierunku wody. Piesek musi być na jakiejś lince, bo na nagraniu widać, że mężczyzna ciągnie do siebie psa znajdującego się w wodzie, gdy psiak wydostaje się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulonego psa w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody. W tle słychać krzyki świadka, dokumentującego horror psa, żeby człowiek nie męczył już psa, że go to boli, że o wszystkim zostanie powiadomione OTOZ Animals. Oprawca zwierzęcia informuje, że to jego pies i może robić z nim co chce. Na tym nagranie się kończy.Pod przysłanym materiałem otrzymaliśmy dane osoby dręczącej zwierzę oraz informacje, że suczka boi się właściciela, sika pod siebie i kuli się.Razem z policjantką Posterunku Policji w Pieniężnie, która tego dnia pełniła dyżur w Braniewie pojechaliśmy szukać właściciela suczki i zwierzaka.Udało się. Właściciel suczki, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, a mała suczka została zabrana przez…

UMIERAJĄ NAM KOCIĘTA – BRANIEWO ZAATAKOWAŁA PANLEUKOPENIA!
Uncategorized / 2019-07-27

Kilka naszych kocich maluszków już nie żyje, jeden ma objawy choroby, boimy się o resztę. 😞Patrzymy bezradnie na ich cierpienie i ból, a one umierają nam na rękach. Umierają w ciągu dwóch – trzech dni od pojawienia się objawów. Najpierw robią się osowiałe, nie chcą się ruszać, tracą apetyt, nie piją wody, chudną w zawrotnym tempie, potem pojawiają się wymioty o żółtym kolorze, jeśli jeszcze żyją to pojawia się biegunka, czasami z domieszką krwi. Praktycznie umiera większość chorych nieszczepionych kociąt. Chorobę wywołuje bardzo odporny wirus i trudno go zwalczyć. Jest odporny na działanie wysokich temperatur, zamrażanie, wysuszanie i dezynfekcję. Może przetrwać w środowisku bez żywiciela nawet rok. Kocię zarazić może nawet mucha przenosząca wirusa. Chorobę rozpoznać można wykonując badanie krwi lub specjalne testy na panleukopenię. Jesteśmy zmuszeni wozić chore kocięta do Elbląga, ponieważ w Braniewie w lecznicach nie ma odpowiedniego sprzętu do badań chorób zwierząt. W Braniewie nie zrobicie badania krwi pupila, nie możecie wykonać testów płytkowych wykluczających lub potwierdzających chorobę. Ponieważ miasto Braniewo ma podpisaną umowę wyłącznie z lecznicami w Braniewie, dlatego aby prawidłowo zdiagnozować chorobę, wozimy je do Elbląga i to my musimy ponosić koszty badań w lecznicach w Elblągu. Nasze środki na ratowanie zwierząt maleją w zastraszającym tempie.Ratujemy chore kociątka nawadnianiem…

MŁODY SZPAK ZRANIONY PRZEZ KOTA – BRANIEWO URATOWAŁA GO PANI IGA FELCENLOBEN KOWALSKA
Uncategorized / 2019-07-19

Dzisiaj zawieźliśmy do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Jelonki młodego szpaka. Przyniosła go do nas dzisiaj pani Iga. Szpaczka na Placu Strażackim zaatakował na oczach pani Igi kot. Kot miał założoną na szyi obrożę, czyli należał do kogoś, kto puszczał go na zewnątrz, narażając w ten sposób życie wielu innych ptaków. Pani Iga, mimo, że miała w wózku dziecko, rzuciła się na pomoc szpaczkowi, ratując mu życie. Ptaszek ma rany na grzbiecie i brzuszku. Jeśli nie dojdzie do zakażenia, będzie żył.Z całego serca dziękujemy Pani Idze za dobro i miłość do zwierząt.Apelujemy do właścicieli kotów, nie puszczajcie ich na dwór, Wasze pupilki wyrządzają ogromną szkodę w przyrodzie! Co roku koty zabijają miliony ptaków w Polsce.

POMAGACIE RAZEM Z NETTO – DZIĘKUJEMY!
Akcje / 2019-07-18

Dziękujemy z całego serca klientom, pracownikom i kierownictwu sklepu NETTO w Braniewie za wsparcie.Dzięki Państwa pomocy koty i psy przebywające pod naszą opieką dostały 68,785 kg karmy, w tym:psy – 28,425 kg karmy suchej, 31,08 kg karmy mokrej i 2 paczki przysmaków;koty – 7,5 kg karmy suchej i 1,78 kg karmy mokrej. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!

RANNY SOKÓŁ W OKOLICACH GLINKI
Interwencje / 2019-07-18

W lesie znaleziono dzisiaj sokoła. Nie latał, pod skrzydłem miał ranę w której zagnieździły się larwy.Sokół został zabrany przez Anię Kamińską z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Jelonki. Jest bardzo słaby, nie wiadomo czy uda się go uratować.