CHCEMY USTALIĆ MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY KOPNĄŁ W GŁOWĘ MAŁĄ SUCZKĘ ‼️ BRANIEWO‼️
Interwencje / 2020-09-15

W sobotę 12 września w godzinach między 14:00 a 14:10 w Braniewie przy ulicy Mielczarskiego młody mężczyzna podszedł do uwiązanej przy sklepie Lewiatan malutkiej suczki. Suczka nie szczekała na widok mężczyzny, merdała przyjaźnie ogonem. …Po chwili mężczyzna odwraca się od suczki tyłem i kopie ją w głowę.Kopnięcie jest tak silne, że suczkę odrzuca do tylu.Suczka wabi się Luna, ma rok, jest łagodna i przyjazna do ludzi.Jej właściciel usłyszał pisk, wybiegł ze sklepu, jednak całe zdarzenie zobaczył dopiero dzisiaj, gdy poprosił w sklepie o udostępnienie monitoringu.I tu nasza prośba.Pomóżcie nam ustalić osobę, która znęcała się nad Luną. Uważamy, że ktoś taki musi ponieść karę za swój uczynek.Wszystkie osoby, które znają sprawcę, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.Obiecujemy dyskrecję.

PAŃSTWO MONIKA CZAJKOWSKA I ADRIAN BIAŁOWĄS ❤️ MŁODA PARA ❤️ DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE❤️
Uncategorized / 2020-09-14

Dzisiaj mieliśmy szczęście gościć u siebie cudownych ludzi, to nowożeńcy, którzy w najważniejszym dla siebie dniu pamiętali o skrzywdzonych zwierzętach.Młoda para poprosiła swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów przynieśli karmę dla zwierząt.Mieliśmy szczęście, że to właśnie zwierzaki przebywające pod naszą opieką zostały obdarowane przez młodą parę 😃…Cudowni, wrażliwi, z ogromną empatią dla zwierząt ludzie ❤️Przyjmijcie od nas życzenia szczęścia, spełnienia marzeń, uśmiechu na co dzień, dużo zdrowia i miłości 😘Dziękujemy ‼️❤️

ZRYWAMY ŁAŃCUCHY‼️ SZCZENIAK NA ŁAŃCUCHU‼️ GMINA FROMBORK 🆘
Interwencje / 2020-09-12

Otrzymaliśmy nagranie, na którym osoba, której nie można zidentyfikować, kobieta, ściska pyszczek trzymanego na łańcuchu szczeniaczka, świetnie się przy tym bawiąc….Szczeniak na filmie nie może się uwolnić, piszczy i skowyczy z bólu, próbuje się bronić, gryząc osobę, która sprawia mu ból. Wskazano nam dane właścicielki szczeniaka oraz adres jej zamieszkania.Pojechaliśmy na miejsce, do jednej z wiosek położonych na terenie Gminy Frombork.Na miejscu zobaczyliśmy ok. 3 miesięcznego szczeniaczka trzymanego przy budzie na łańcuchu. Szczeniaczek nie miał nawet dostępu do wody.Ze względu na dobro sprawy, nie możemy Państwu pokazać nagrania znęcania się nad szczeniakiem.Jeśli nie zmienią się przepisy Ustawy o ochronie zwierząt, będziemy ciągle świadkami takich sytuacji.Piesek został przez nas odebrany. Jest już bezpieczny. Szukamy mu nowego domu.W przyszłości będzie małym lub średniej wielkości pieskiem.Osoby zainteresowane przygarnięciem szczeniaczka, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

PRAWOMOCNY WYROK SĄDU REJONOWEGO W BRANIEWIE
Interwencje / 2020-09-01

Sąd Rejonowy w Braniewie na posiedzeniu w dniu 5 sierpnia 2020 roku, po rozpoznaniu sprawy oskarżonej o to, że w dniu 24 września 2019 roku przy ul. Stefczyka w Braniewie porzuciła suczkę Fibi ze zdjęcia, warunkowo umorzył postępowanie karne wobec oskarżonej na okres próby 2 lat, ustalając, że dopuściła się popełnienia zarzuconego czynu.Sąd orzekł wobec oskarżonej nawiązkę w wysokości 500 zł na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.Fibi od 11 miesiecy ma nowy dom w Braniewie, w którym otoczona jest troską i miłością.