Uwaga upał, reaguj!
Uncategorized / 2023-08-27

Gdy temperatura sięga 30 stopni, męczą się nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Podczas takich upałów trzymanie zwierząt na słońcu, grozi hipotermią co jest stanem zagrożenia życia zwierzęcia. Spacer po gorącym chodniku lub asfalcie może skończyć się poparzeniem łap. Również w przypadku silnego słońca, może dojść do poparzenia skóry zwierzęcia, zwłaszcza tych pozbawionych sierści. Dlatego bardzo ważne podczas upału jest aby: Zawsze reaguj jeśli:

Dziękujemy!
Uncategorized / 2023-08-13

Czasami brakuje nam słów, by wyrazić swoją wdzięczność dla Was. Dzisiaj jest taki właśnie dzień. Czasami wydaje nam się, że świat jest okrutny, że ludzie są źli, że nic się nie zmienia i nie widać iskierki nadziei na to, że człowiek stanie się lepszy dla zwierząt. A potem przychodzi taki dzień, jak dzisiaj, gdy odbiera nam mowę, bo człowiek wykazał się ogromną pomocą i empatią dla zwierząt. Panie Szymonie, nie ma słów, jakimi moglibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co zrobił Pan dla zwierząt! Panie Wiktorze, Panie Kacprze i Panie Dominiku, dziękujemy Wam z całego serca! Pani Magdo, zawsze możemy na Panią liczyć! Panie Romanie i Pani Anno dziękujemy! Aby uczynione przez Was dobro, wróciło do Was w podwójnej ilości! Dziękujemy!

Posprzątaj po swoim psie!
Uncategorized / 2023-08-13

Parę dni temu byliśmy świadkami sytuacji, podczas której, młoda osoba wyprowadziła swoją sukę rasy amstaff na pobliski skwer przy Placu Grunwaldu i PCK, po czym, gdy suka załatwiła swoja potrzebę, zadowolona odeszła, nie sprzątając po swojej podopiecznej. Niedaleko stała rodzicielka młodej osoby, która nie zareagowała. No ludzie! Na Placu Grunwaldu, dwa metry od miejsca, w którym załatwiła się suczka, jest kosz na psie odchody, są tam również woreczki, jeśli takowych nie posiadasz! Co jeszcze trzeba zrobić, żeby niektórzy właściciele psów zaczęli sprzątać po swoich pupilach? Potem dziwicie się dlaczego niektóre osoby są do właścicieli czworonogów negatywnie nastawione. Dziwicie się, że wprowadza się zakazy wstępu z psami do niektórych miejsc na otwartych przestrzeniach, że na trawnikach, skwerach porozstawiane są tabliczki informujące o zakazie wyprowadzania psów. No bo na co liczymy, jeśli niektórzy właściciele psów nie chcą sprzątać po swoich czworonogach? Chcesz psa? To miej w końcu świadomość, że pies to nie tylko przyjemność, pies to także obowiązek i ogromna odpowiedzialność. Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel wyprowadzający swoje zwierzę na spacer jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego. Za nieprzestrzeganie przepisu grozi mandat w…