Nie rozmnażaj! Nie mnóż nieszczęść!
Uncategorized / 2024-01-27

Już niedługo, bo na przełomie lutego i marca rozpocznie się okres godowy u kotów, tzw. „marcowanie”, potem powtórzy się latem i kolejny raz jesienią. Większość kotów osiąga dojrzałość płciową w wieku między 6 a 10 miesiącem życia. I tu nasz apel do właścicieli kotów wychodzących i karmicieli kotów wolno żyjących. Poddajcie kotki kastracji! Już niedługo zaleje nas fala kociąt niechcianych, chorych, którym trzeba będzie natychmiast ratować życie. Pół biedy, jeśli to życie uda nam się uratować i znaleźć kotom dobry dom. Niestety kocięta, które do nas trafiają nie są zaszczepione, nie są więc chronione przed panleukopenią lub katarem kocim. O ile katar koci udaje się wyleczyć bez problemu, o tyle koty zarażone wirusem panleukopenii najczęściej umierają w cierpieniu. W dodatku wirus tej choroby miesiącami jest obecny w pomieszczeniach w których trzymane były zarażone koty. Tak więc każde kolejne kocię, które trafi do takiego pomieszczenia, najprawdopodobniej zarazi się i umrze. Aby zapobiec kolejnej śmierci, nie będziemy mogli przyjmować kociąt. Co wtedy z nimi się stanie? Poddając kotkę kastracji zaoszczędzicie jej cierpienia, skutecznie zapobiegniecie wielu chorobom układu rozrodczego, a już na pewno nie pozbawicie jej szczęścia macierzyństwa, jak niektórzy uważają. Kot nie ma zdolności wyobrażania sobie, jak to jest, kiedy się ma…

Dziękujemy Pani Kasi za karmę!
Uncategorized / 2024-01-20

Z całego serca dziękujemy Pani Kasi za wsparcie naszych podopiecznych! 19 stycznia przyszła do naszych podopiecznych paczka z bardzo dobrą karmą. Jak widać na zdjęciach Prince, jeden z naszych podopiecznych czeka na poczęstunek. Pani Kasia, co miesiąc przysyła naszym podopiecznym paczkę, za co nasi podopieczni i my jesteśmy bardzo wdzięczni. Ich miseczki wypełniają się pysznym jedzonkiem dzięki Waszej trosce i opiece. Dziękujemy z całego serca!

Podpisz petycję przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu!
Akcje / 2024-01-20

Junior umierał w ciszy, z ciężkim łańcuchem na szyi, nie przeżył Feliksa który od szczeniaka trzymany na łańcuchu, bez budy, z wrzynającą się w szyję obrożą na szczęście udało nam się uratować. Dzisiaj już wolny i bezpieczny pod naszą opieką! Niestety, psów czekających na ratunek, jak Junior i Misiek jest wciąż dużo. Prawo dotyczące trzymania psów na łańcuchach musi się zmienić! Wspólnie odmieńmy los uwięzionych psów na łańcuchach! Podpisz petycję, klikając w poniższy link!

Świetlica S.P. nr 3 pomaga zwierzętom
Uncategorized / 2024-01-20

Z całego serca dziękujemy uczniom i rodzicom dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie za wsparcie podopiecznych OTOZ Animals! Dziękujemy organizatorkom zbiórki darów, Paniom Monice Świąder, Monice Czabotar oraz Małgorzacie Hołubowskiej! Dziękujemy dyrekcji szkoły za zgodę na zorganizowanie zbiórki! 16 stycznia zawieźliśmy wszystkie zebrane dary do naszych podopiecznych. Wśród darów była karma, koce, kołderki, miseczki, kaganiec i zabawki z których Anielka, Honoratka i Grzesiu bardzo się ucieszyły, co widać na załączonym obrazku. Kochani! Jeszcze raz, dziękujemy Wam za Waszą pomoc, uwagę, hojność, zaangażowanie oraz dobre serca. Dziękujemy!

Koniecznie zabezpiecz psa, gdy jest mróz
Uncategorized / 2024-01-14

6 stycznia w nocy temperatura w naszym powiecie wyniosła – 10 ° C, 7 stycznia -13 ° C, 8 stycznia -20 ° C! Jednym słowem silny mróz. Dla nas wydaje się oczywiste, że nie wolno zostawiać psa na mrozie bez odpowiedniej ochrony. Niestety, to co dla nas jest oczywistością, dla innych już oczywistością nie jest. Przykładem niech będą te zdjęcia. Pies Feliks, u nas jest już rok, został zabrany przez inspektorki OTOZ Animals z Gminy Płoskinia. Feliks nie miał budy, ani żadnej innej ochrony przed mrozem, śniegiem i wiatrem. Spał na zamarzniętej ziemi. Łańcuch na którym był uwięziony nie pozwalał mu na odpowiednią dawkę ruchu, dodatkowo ciasno zaciśnięta na szyi obroża spowodowała głęboką ranę. Jego gehenna trwała latami. Jeśli więc zobaczysz, że pies cierpi, nie wahaj się ani sekundy, dzwoń na numer alarmowy 112. Pies to nie wilk, nie poradzi sobie podczas mrozów. Owszem są rasy, które radzą sobie doskonale podczas zimy, jednak większość psów nie. Kiedy spadek temperatury w będzie wynosił poniżej -10 ° C, weź psa do ogrzewanego pomieszczenia! Jeśli oczywiście trzymasz go przy budzie. Co do budy, to musi spełniać określone kryteria. Powinna: być izolowana od podłoża (stać na paletach lub nóżkach); być ocieplona (na przykład styropianem);…