PROŚBA DO KARMICIELI KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

2019-01-23

Szanowni Państwo,

Prosimy o odpowiedzialną i przemyślaną pomoc kotom wolno żyjącym.  Zapobiegajcie rozmnażaniu! Pamiętajcie, by stadko kotów dokarmianych przez Was, było wysterylizowane. Urząd Miasta Braniewa, co roku przeznacza określone  środki na wykonanie zabiegów kastracji, leczenie i dokarmianie kotów wolno bytujących. Wystarczy zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska.

Zdarza się, że otrzymujemy telefony o wyłapanie i zabranie kotów, bo zrobiło się ich za dużo.  Zgodnie z  Ustawą o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku, koty wolno żyjące, to jest zarówno koty dzikie, jak i koty piwniczne, stanowią stały element ekosystemu miejskiego. Nie są to zwierzęta bezdomne, dlatego też nie można ich wyłapywać czy wywozić. Zabronione jest również jakiekolwiek utrudnianie im bytowania w danym miejscu. Takie działanie uznawane jest za niehumanitarne, a wobec postępującej w ten sposób osoby może zostać wszczęte postępowanie.

Zwracamy się jednocześnie z prośbą o pomoc do firm i osób prywatnych. Jeśli posiadacie Państwo deski, płyty, z których moglibyśmy zrobić kocie budki, przekazane w późniejszym okresie karmicielom kotów wolno żyjących, prosimy o kontakt telefoniczny z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

 Jeżeli nadal chcesz, abyśmy ratowali zwierzęta, prosimy, pomóż nam pomagać przekazując swój 1% z podatku dochodowego na ratowanie zwierząt

Nasz KRS: 0000069730

Z dopiskiem ” NA INSPEKTORAT W BRANIEWIE” w rubryce Cel szczegółowy

Możesz nas wesprzeć jednorazową wpłatą:

Nasz nr konta: bank BGŻ BNP PARIBAS S.A. : 79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *