PRAWOMOCNY WYROK SĄDU REJONOWEGO W BRANIEWIE

2019-02-12

31 grudnia 2018 roku zapadł wyrok w sprawie przeciwko właścicielowi psa Perła, u nas Pery.
Został on uznany za winnego znęcania się nad swoim psem Perłą i za to został skazany na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności, poprzez wykonywanie w tym czasie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym, Sąd orzekł przepadek psa o imieniu „Perła”, Sąd zasądził od oskarżonego na rzecz OTOZ Animals w Bojano nawiązkę w kwocie 1000 zł. 
Pery, kiedyś przekornie nazywał się Perła, miał rodzinę i dom. Do czasu.
Jego właściciele postanowili się wyprowadzić „do miasta”. W swoich planach na nowe życie nie uwzględnili Perego. 😔
Mało tego. Wpadli na „genialny pomysł”. Nikt ich nie ukarze, jeśli spiszą umowę przekazania psa. Tak zrobili. Psa przekazali bratu właścicielki, osobie chorej, uzależnionej od alkoholu. Wiedzieli, że nowy właściciel nie zaopiekuje się psem. 
Od nowego miejsca zamieszkania do miejsca pobytu Perego, byłych właścicieli psa dzieliły tylko 3 km odległości. Ani razu nie sprawdzili co dzieje się z ich „przyjacielem”.
A Pery nagle z dnia na dzień został pozbawiony ciepłego schronienia przed niekorzystną pogodą, lądując w starej, zniszczonej, nieocieplonej budzie. Nowy własciciel nie interesował się psem. Nie podał mu miski z wodą, pokarmu. 
Pies nie powie o swoim cierpieniu. Głodny, spragniony i zmarznięty czekał w zdezelowanej budzie na śmierć.
Gdyby nie młodzi ludzie z innej miejscowości, którzy codziennie przywozili Peremu pokarm, dzisiaj psa nie byłoby między nami.
Pery jest już wyrwany z rąk złych ludzi, został zaszczepiony p. wściekliźnie i chorobom, odrobaczony, zachipowany i wykastrowany. Wróciła mu wiara w ludzi, jest radosny i przyjacielski.
Jeśli ktokolwiek z Państwa zechciałby przygarnąć tego cudownego psa, pokazać mu, że nie wszyscy ludzie są podli, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *