Czasami jesteśmy bezradni

2019-07-01

Dzisiaj Dzień psa. Każdy z Was, odwiedzający naszą stronę, na pewno chciałby, żeby ludzie dojrzeli w końcu i zrozumieli, że zwierzęta, w tym psy czują, tęsknią i kochają. Żebyśmy jako ludzie nauczyli się rozumieć i szanować potrzeby innych zwierząt.

Dzisiaj mieliśmy smutny dzień i ciężką przeprawę z właścicielami dwóch owczarków środkowoazjatyckich, suczki i samca.

Właściciele owczarków zostali zmuszeni opuścić Polskę, zrobili rzecz na tę sytuację wydaje się najlepszą, bo znaleźli opiekunów dla zwierząt w zamian za możliwość zamieszkania w ich domu. Przez ponad dwa lata owczarkami zajmowali się wspaniali i wrażliwi ludzie. W tym czasie suczka zachorowała na nowotwór. Opiekunowie pojechali z nią do jednego z najlepszych chirurgów, by ją ratować. Udało się. Owczarki systematycznie były leczone, zabezpieczane przeciw chorobom, pielęgnowane, wyprowadzane na spacery, karmione, zadbane i kochane.

Niestety po ponad dwóch latach obecni opiekunowie zwierząt musieli opuścić dom. Zaproponowali właścicielowi, że zabiorą ze sobą owczarki do nowego domu. Właściciel nie zgodził się. Znalazł nowych opiekunów, którzy w zamian za mieszkanie w wynajmowanym domu mieli troskliwie opiekować się psami.

Zdjęcia pokazują jak troskliwa była ta opieka. W nocy z soboty na niedzielę psy zostały znalezione w lesie, poza domem, samiec kulał, miał zapalenie spojówek, rany na pyszczku od pogryzienia (jak później w rozmowie telefonicznej z nową opiekunką się okazało, obecni opiekunowie mają swoje azjaty, z którymi  pies walczył), strupy na grzbiecie i liczne kołtuny.

Zaginięcia psów opiekunowie nigdzie nie zgłosili, nie zadzwonili na policję, ani do nas, ani do właścicieli.

Dzięki poprzednim opiekunom owczarków nie mieliśmy problemu z ustaleniem tożsamości obecnych opiekunów zwierząt. Powiadomiliśmy właściciela o tym, co dzieje się teraz z jego psami, że nie mają dobrej opieki. Zaproponowaliśmy dom tymczasowy dla owczarków u byłych opiekunów, tam gdzie psy będą bezpieczne, zadbane i kochane. Niestety.

Decyzją właścicieli psy dzisiaj wróciły do ludzi, którzy zawiedli jako opiekunowie zwierząt.

Jakie to przykre. Po raz nie wiemy już który, przez błędne decyzje ludzi, cierpią zwierzęta.

Jutro złożymy zawiadomienie do Komendy Policji o podejrzeniu popełnienia wykroczenia przez obecnych opiekunów zwierząt. Tylko tyle w chwili obecnej możemy zrobić.

Obiecujemy jednak przyglądać się w jaki sposób wygląda tam opieka nad owczarkami.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *