ZRYWAMY ŁAŃCUCHY! SONIA PRZEZ 8 LAT NA ŁAŃCUCHU GŁODZONA I ROZMNAŻANA ☹️

2019-08-06

Gmina Lelkowo.
Nasza dzisiejsza interwencja.
Cudowna, kochana, cierpliwa i łagodna suczka w typie owczarka niemieckiego zagłodzona, spragniona wody, wyczerpana, trzymana przy budzie wystawionej na bezpośrednie działanie słońca. Na szyi zaciśnięty łańcuch zamiast obroży, w miejscu gdzie powinna być obroża wytarta sierść, i otarcia. Przy dotyku wyczuwalne żebra, same żebra i skórka. Smutne oczy 😞
Od sąsiada wzięliśmy wodę. Piła łapczywie.
Zabraliśmy ją w obecności wezwanej przez nas na miejsce policji. Kiedy na chudziutka szyjkę Soni zakładaliśmy obrożę, by przeprowadzić ją do naszego samochodu, mieliśmy problem. Z pośród wielu obroży nie mieliśmy tak małej, by Sonia nie wysunęła się z niej. 
Zawieźliśmy Sonie do lecznicy LUKS w Elblągu, żeby mieć pewność, że zostanie fachowo zbadana i nie zabraknie dla niej szczepionek i leków.
Sonia waży 21 kg! Powinna ważyć przynajmniej 30 kg. Lekarka potwierdziła nadmierną eksploatację suczki ciągłymi wyczerpującymi ją ciążami. Sonia ma połamane zęby, ma tylko kły. 
Biedulka została zaszczepiona przeciwko wściekliźnie, na 5 tygodni zabezpieczona przeciwko kleszczom i pchłom tabletką Simparica, wzięliśmy tabletki na odrobaczenie Sonii, zaaplikujemy jej w sobotę a za miesiąc będziemy umawiać Sonię na sterylizację.
Sonia jest już bezpieczna pod naszą opieką. Jutro dostarczymy do KPP w Braniewie pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela Sonii. Będziemy dążyć, by odpowiedział za swój czyn.
Już teraz szukamy nowego właściciela dla Sonieczki. Osoby które chciałyby przygarnąć tę cudowna i łagodna suczkę, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *