ŁABĘDŹ NA DRODZE EKSPRESOWEJ S 22

2019-10-07

Łabędź pojawił się na zjeździe z „berlinki” w stronę Maciejewa dzisiaj po południu. Stał na drodze lub przemieszczał się w rowie. Pracownicy Zarządu dróg parokrotnie podjeżdżali do ptaka, by sprawdzić czy nic mu nie jest. Łabędź nie miał połamanych skrzydeł ani nóg, nie miał też widocznych ran. Nie był to również ptak młody, który potrzebowałby pomocy. W związku z tymi informacjami postanowiliśmy powstrzymać się od interweniowania.
Jednak, kiedy po trzech godzinach od pierwszego zgłoszenia, zaczęły napływać kolejne, gdy okazało się, że łabędź ciągle tkwi w tym samym miejscu, postanowiliśmy wspólnie z Anią z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Jelonki pojechać na miejsce. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że na miejscu są już nasi braniewscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce, w którym przebywał ptak. Dzięki pomocy policji, udało się szybko i bezpiecznie wyłapać łabędzia.
Nie wiadomo w tej chwili co się stało, dlaczego ptak był ciągle w jednym miejscu. Możliwe, że podczas lądowania w coś uderzył. Dokładna przyczyna będzie znana po dokładnej obserwacji łabędzia.
Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim tym osobom, które do nas dzwoniły, informując o nietypowym miejscu pobytu łabędzia, dziękujemy bardzo naszej niezawodnej braniewskiej policji za pomoc i zabezpieczenie miejsca w którym przebywał ptak, dziękujemy mocno Ani z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Jelonki za niezawodność.
To dzięki Wam wszystkim łabędź otrzymał pomoc, której jak się okazało, bardzo potrzebował.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *