DZIĘKUJEMY KLASIE I B ZA ZAPROSZENIE I WSPARCIE PODOPIECZNYCH OTOZ ANIMALS ❤️

2020-02-19

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami klasy I B Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczycielki, Pani Doroty Ochab, po przerobieniu z uczniami lektury „Psie troski”.
Celem naszego spotkania było wzbudzenie u dzieci szacunku do zwierząt oraz zapoznanie uczniów z działalnością OTOZ Animals.
Byliśmy miło zaskoczeni bardzo dobrym przygotowaniem dzieci w temacie związanym z opieką nad zwierzętami. Na jednym z prezentowanych przez nas zdjęć pokazujących lecznicę weterynaryjną, dzieci rozpoznały aparat do badania USG, wiedziały do czego służy i na czym badanie USG polega. Na innym zdjęciu widniał pajęczak. Dzieci d razu rozpoznały kleszcza, wiedziały, czym zabezpieczać psy przed kleszczami, co służy do wyjmowania kleszcza, jeśli bytuje na psie, wiedziały o codziennym sprawdzaniu sierści psa po każdym przyjściu z czworonogiem ze spaceru. Uczniowie byli uświadomieni, że podczas każdego spaceru z psem, należy sprzątać psie kupki zbierając je w specjalne woreczki, o obowiązkowym zapewnieniu wody i pokarmu nie wspominamy nawet.
Podczas prezentacji zdjęć uczniowie natychmiast zwrócili uwagę na trzymanie psów na łańcuchach, na ich wychudzenie lub brak odpowiednio ocieplonej budy. Wiedziały, że jest to naganne.
Jeśli wszystkie maluchy będą tak doskonale przygotowane, jak uczniowie klasy I B, to rośnie nam pokolenie ludzi odpowiedzialnych i świadomych. Zdajemy sobie sprawę, że to ogromna zasługa nauczycielki Pani Doroty Ochab i rodziców dzieci, za co bardzo mocno dziękujemy.
Na koniec nasz Inspektorat otrzymał od dzieci i ich rodziców podarunki dla podopiecznych OTOZ ANIMALS w postaci karmy.
Dziękujemy Wam z całego serca. ❤️

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *