PROKURATOR PRZESŁAŁ DO SĄDU AKT OSKARŻENIA

2020-05-08

W październiku 2019 r. po ulicach Braniewa błąkała się śliczna, malutka suczka ze zdjęcia.Wabi się Fibi.
Suczka znalazła się pod opieką OTOZ Animals. Bardzo szybko, dzięki Wam udało się ustalić dane właścicielki suczki.
Jednak wiadomości, które do nas dotarły, nie były dobre dla Fibi.
Okazało się, że Fibi nie była suczką zagubioną, której szukała zmartwiona rodzina.
Fibi mieszkała ze swoją panią w Lipowinie. Kiedy właścicielka suczki postanowiła przeprowadzić się do Braniewa, zdecydowała się pozbyć Fibi. W tym celu umieściła na swoim profilu na fb post o szukaniu dla Fibi nowego domu.
Widocznie nikt wśród znajomych właścicielki suczki nie był zainteresowany adopcją Fibi, ponieważ po jakimś czasie właścicielka suczki zostawiła Fibi na czas przeprowadzki u swojej sąsiadki z Lipowiny. Jednak w dniu ostatecznej wyprowadzki właścicielka nie zgłosiła się po suczkę. Sąsiadka, która nie chciała na stałe trzymać u siebie suczki, kiedy tylko zobaczyła właścicielkę Fibi wsiadającą do busa jadącego do Braniewa, wybiegła z domu z suczką i wrzuciła suczkę do busa.
W taki sposób biedna Fibi dojechała ze swoją panią do Braniewa.
W Braniewie, nie znając miasta suczka wylądowała na ulicy. Na szczęście zobaczyła ją dobra dusza, która powiadomiła nas, a my mogliśmy zaopiekować się suczką. Przez cały czas pobytu u nas, mimo powiadomienia przez nas KPP w Braniewie, była już właścicielka suczki ani razu do niej nie zajrzała, ani razu nie zadzwoniła do nas, by zapytać co z suczką się dzieje, nie interesowała się losem Fibi.
A Fibi bardzo szybko, zaraz po sterylizacji została wydana do adopcji dobrym ludziom w Braniewie. Mieszkańcy Braniewa, mogą czasami spotykać Fibi na spacerze ze swoją nową Panią. Suczka ma nowy, kochający dom i dobrych ludzi za opiekunów.
My natomiast zajęliśmy się tym, aby była właścicielka suczki została ukarana za porzucenie Fibi.
OTOZ Animals będzie występować w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *