Pani Agnieszka z pomocą Gminy Braniewo ratują młode bocianki ❤️

2020-07-22

Dzisiaj skontaktowała się z nami Pani Agnieszka Rukowicz zmartwiona losem bocianków z Bemowizny. Młode bocianiątka przebywające w gnieździe umiejscowionym blisko domu Pani Agnieszki straciły jednego z rodziców. Jeden bocian nie był w stanie odpowiednio wykarmić głodnych młodych, bocianiątka zaczęły więc robić się coraz słabsze. Dzisiaj jedno z bocianiątek nie wstawało. Tylko, dzięki obserwacji i błyskawicznej reakcji Pani Agnieszki zaczęła się akcja dokarmiania bocianiątek.

Po rozmowie z Panią Ewą Rumińską z Fundacji Albatros oraz z Panią Anną Kamińską z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Jelonki, postanowiliśmy nie zabierać młodych, bo moglibyśmy zrobić więcej szkody niż pożytku, za to dokarmiać je, wystawiając w bezpiecznym miejscu mięso, które matka mogłaby zanieść swoim młodym. I tak się stało. Pani Agnieszka wyłożyła mięso drobiowe, bocian je znalazł, wszystko zebrał, po czym podleciał do gniazda, by nakarmić młode.

Gmina Braniewo na terenie której położona jest Bemowizna, po otrzymaniu informacji o zagrożonym życiu młodych bocianów, postanowiła pomóc bocianiątkom, poprzez pokrycie kosztów zakupu mięsa.

Mamy jeszcze gorącą prośbę, do naszych lokalnych restauracji i barów. Jeśli zostanie Państwu świeże mięso lub ryby słodkowodne, które możecie przekazać na pomoc bociankom z Bemowizny prosimy o kontakt z Panią Agnieszką pod nr tel. 785 943 680.

Bociany mogą jeść surowe niesolone słodkowodne ryby (10-15 cm), wołowe serca w kawałkach, drobiowe serca, tłuczone kurze skrzydełka.

Absolutnie zabronione jest dokarmianie bocianów rybami morskimi, podrobami takimi jak wątroba oraz wędlinami, produktami zbożowymi, słodyczami i mlekiem.

Jednocześnie pragniemy z całego serca podziękować pani Agnieszce Rukowicz za troskę, zainteresowanie losem bocianiątek, za pomoc i serce do zwierząt. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Gminy Braniewo za pomoc.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *