Porzucili psa w hotelu i uciekli

2023-02-18

Mężczyzna i kobieta przyjechali wczoraj ok. godz. 15:00 do hotelu Kopernik we Fromborku. Kobieta Polka, mężczyzna Niemiec. Przyjechali ciemnym samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mieli ze sobą psa, mix amstaffa.

W recepcji powiedzieli, że zameldują się na drugi dzień, ponieważ kobieta źle się czuła.

Twierdzili, że zostaną w hotelu aż cztery dni.

W nocy, najprawdopodobniej między 23:00 a 24:00 opuścili hotel, pozostawiając w pokoju psa.

Psiak uwiązany był na smyczy do kaloryfera, zostawili otwarte drzwi balkonowe, dzięki czemu pies mógł się załatwić na balkonie.

W pokoju zostawili jego miseczki, karmę, smycz, obrożę, zabawki i leżankę. Wszystko było nowe.

Rozmawiając z recepcjonistką, powiedzieli, że są małżeństwem. Po południu wyprowadzili jeszcze psa na spacer. Mężczyzna udał się do apteki po lekarstwa dla żony. Potem już nikt ich nie widział.

Psiak jest już pod opieką braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals. Jest bardzo grzeczny, łagodny, mocno wystraszony. To mix amstaffa. Jest młody i zdrowy.

Jest także zdezorientowany, ciągle wypatruje swoich opiekunów. Niestety nie jest zaczipowany, nie możemy więc ustalić dokładnych danych właścicieli psa. Nazwaliśmy go Amor, dlatego, że trafił do hotelu w Walentynki.

Monitoring hotelowy był w tym czasie zepsuty, w recepcji przed wydaniem kluczy nie zameldowano pary, nie zwrócono również uwagi na kolor, markę i numer rejestracyjny pojazdu.

Mimo tego, mamy już dane kobiety, mieszkającej na stałe w Niemczech, która prawdopodobnie przyjechała do hotelu. Pewność będziemy mieć wówczas, gdy sprawdzi to policja. Pracownicy hotelu są już po pierwszych przesłuchaniach. 🚔👮‍♀️

Jutro dostarczymy pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właścicieli Amora, polegającego na porzuceniu psa.

Jeśli macie jakiekolwiek informacje na ten temat, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201.

Wiemy, że małżeństwo przed przyjazdem do Fromborka było w Ornecie.

Jeśli Amor skradł Wasze serca i chcielibyście zapewnić mu dom tymczasowy z możliwością przekształcenia w dom stały, prosimy o kontakt z OTOZ Animals pod nr tel. 781 015 201 lub przez e-mail: m.hynko@otoz.pl.

Jeśli chciałbyś pomóc w odrobaczeniu, szczepieniu, czipowaniu, żywieniu i kastracji Amora, możesz go wesprzeć jednorazową wpłatą: 👇

Nasz nr konta: bank BNP PARIBAS S.A. : 79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Z dopiskiem „dla Amora”

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *