ZAPEWNIJ SWOJEMU PSU MOŻLIWOŚĆ OGRZANIA SIĘ‼️ZBLIŻAJĄ SIĘ MROZY‼️
Uncategorized / 2021-01-14

Czy Twój pies trzymany jest w budzie? Czy zapewniłeś mu możliwość ogrzania się wkładając do środka słomę? Czy wiesz, że samo ocieplenie budy styropianem nie wystarczy? Czy pilnujesz by wymienić zamarzniętą wodę w misce, by pies się nie odwodnił? Jeśli nie zapewniłeś tego swojemu psu, zrób to natychmiast. W przeciwnym razie będziesz jedną z osób, które znęcają się nad zwierzętami.

PUSZCZANIE KOTA LUZEM MOŻE DOPROWADZIC DO TRAGEDII 🐈NIE RÓB TEGO ❗️
Interwencje / 2021-01-14

Nie wiemy o nim nic, poza tym, że był jeszcze młody, miał rok, może półtora roku. Nie wiemy, czy był kotem wolno bytującym zamieszkującym kocie domki lub pustostany, czy kotem, którego właściciel wypuszczał.Wydawałoby się, że w miejscu, w którym znalazła go leżącego Pani Martyna, nie powinien zagrażać mu szybko jadący samochód. A jednak.Jakiś samochód go uderzył. Na tyle mocno, że uszkodził mu kręgosłup. Na wąskiej drodze dojazdowej w pobliżu wieży, w parku.Gdy trafił do lecznicy był w agonii. Nie miał już żadnej szansy.Kot nie powinien wychodzić z domu bez nadzoru i bez kontroli opiekuna. Na zewnątrz narażony jest na mnóstwo zagrożeń. Może wpaść pod jadący samochód. Może spotkać człowieka, który nie jest przyjaźnie nastawiony do zwierząt, kopiąc go, lub strzelając do niego z wiatrówki. Może spotkać psa, co często kończy się śmiercią kota. Może zachorować na jakąś chorobę zakaźną, jak białaczka czy FIV. Upolowana przez kota mysz może być zatruta trutką, gryząc ją jest narażony na zatrucie i wielogodzinną śmierć.Jeśli więc zależy Ci na zdrowiu i bezpieczeństwie swojego kota nie wypuszczaj go z domu. 

Podsumowanie roku 2020
Uncategorized / 2021-01-07

Podsumowanie działań OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie w roku 2020 Mimo pandemii i związanych z tym utrudnień i zagrożeń nie zrezygnowaliśmy z ratowania zwierząt. Poniżej przedstawiamy Państwu podsumowanie naszych działań. 1. Ilość przeprowadzonych interwencji: 176 interwencji 2. Zwierzęta odebrane podczas interwencji: 6 psy 3. 31 adopcji w tym: 14 psów, 17 kotów 4. Ilość złożonych zawiadomień o popełnionych przestępstwach: trzy 5. 1 wyrok skazujący za znęcanie się nad zwierzętami 6. Odnaleźliśmy 29 zaginionych zwierząt, które po zabezpieczeniu wróciły do swoich domów w tym 27 psów i 2 koty 1. W roku 2020, mimo panującej pandemii nasz Inspektorat przeprowadził 176 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Interwencje związane były z porzuconymi psami, rannymi lub chorymi zwierzętami wymagającymi natychmiastowej pomocy, zwierzętami trzymanymi w niehumanitarnych warunkach, nad którymi właściciele się znęcali, rannymi i chorymi dzikimi ptakami (szczygieł, bażant, jastrząb, sowy, żuraw, bociany, kawki, jaskółki, kaczki, gołębie), rannymi dzikimi zwierzętami (młode koziołki, sarny, zając), tworzeniem nielegalnych nęcisk przez myśliwych, zwierzętami gospodarskimi trzymanymi w nieodpowiednich warunkach. 2. Podczas interwencji odebraliśmy ich właścicielom 6 psów, zwierzęta zostały zabrane z powodu zagrożenia ich życia oraz z powodu narażenia ich na cierpienie, w przypadku pozostawienia u dotychczasowych właścicieli. 3. W wyniku interwencji złożyliśmy na policję 3 zawiadomienia o podejrzeniu…