NIE! DLA KOTÓW WYPUSZCZANYCH NA DWÓR – BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM OPIEKUNEM

2019-02-23

12 lutego dostaliśmy zgłoszenie o potrąconym przez samochód kocie. Kot znajdował się na ulicy Morskiej. Jeszcze żył. Niestety, nie udało się go uratować. Po tygodniu zadzwonił do nas właściciel kota, dopytując się o jego los.
Wczoraj wieczorem kolejny kot został potrącony przez samochód. Kot znajdował się na przejściu dla pieszych na ulicy Elbląskiej, przy warzywniaku. Zdarzenie widziała Pani Kamila Kuczyńska, która chciała pomóc rannemu zwierzęciu, zawożąc je do lecznicy dla zwierząt, za co z całego serca dziękujemy. Kierowca samochodu, który potrącił kota nie zatrzymał się nawet.
W tym przypadku, tak jak i w poprzednim, obrażenia wewnętrzne były tak duże, że nie udało się uratować kota. Nie wiemy, czyje było zwierzę, jednak było zadbane o lśniącym wypielęgnowanym futerku, dlatego sądzimy, ze był to czyjś kot.
Jeśli jesteś mądrym opiekunem i zależy Ci na bezpieczeństwie swojego pupila, nie wypuszczaj kota samopas, jeśli mieszkasz w mieście w pobliżu ruchliwej ulicy.
Niebezpieczeństwo dla Twojego kota mogą stanowić także źle wychowane dzieci, osoby nieprzyjazne zwierzętom oraz psy. Miasto nie jest naturalnym środowiskiem dla domowego pupila. Poza tym wałęsające się koty domowe sieją wśród dzikich zwierząt całkiem pokaźne spustoszenie. Koty w miastach pasjami polują głównie na ptaki, poza oczywiście gryzoniami. 144 mln ptaków pada w Polsce co roku ofiarą kotów.
Jeśli więc jesteś odpowiedzialnym opiekunem kota, nie wypuszczaj go na dwór.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *