Dyrektor ZGK odpowiedzialny za przepadek zwierząt z ZOO, wciąż nie jest pociągnięty do odpowiedzialności przez Burmistrza Braniewa, ciąg dalszy tej bulwersującej sprawy!

2023-02-05

Wyobraźcie sobie, że dyrektor ZOO w Oliwie, lub we Wrocławiu sprzedaje zwierzęta z ogrodu zoologicznego bez dopełnienia obowiązujących go procedur, komuś, kogo nie sprawdził, nie zainteresował się również warunkami w jakich przebywają zwierzęta potencjalnego nabywcy.

Następnie po szybkiej transakcji po zwierzętach z ZOO ginie słuch.

Nikt nie wie, co się z nimi stało i gdzie są.

Mało tego. Nabywca zwierząt z ZOO, został skazany przez Sąd za znęcanie się nad zwierzętami.

Na pewno konsekwencje wobec takiego dyrektora byłyby bardzo surowe, prawda?

I tu meritum sprawy.

5 października 2021 r. dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Braniewie doprowadził do takiej sytuacji.

Zaginęły zwierzęta z byłego ZOO w Braniewie.

Nikt do tej pory nie wie, gdzie podziały się dwa kucyki, jedna lama, pięć kóz, jeden bażant, jedna perliczka i jedna kura z pisklakami.

Ani policja, ani prokuratura do tej pory nie ustaliła, gdzie są zwierzęta, ani jaki jest ich los.

Mało tego, dyrektor ZGK zgodnie z unijnymi przepisami, nie mógł wprowadzić do obrotu kucy, ponieważ wcześniej miał obowiązek je zaczipować i wyrobić im paszporty. Nie zrobił tego.

Nabywca zwierząt z ZOO, został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie za znęcanie się nad zwierzętami, które przebywały na terenie jego posesji, nie były to jednak zwierzęta z byłego ZOO w Braniewie. Bo przecież nikt nie wie, gdzie one są.

I tu nagroda za „rzetelną” pracę pana dyrektora.

Dyrektor ZGK od wczoraj, czyli od 1 lutego 2023 r. otrzymał od burmistrza Braniewa nową pracę w Urzędzie Miasta w wydziale ochrony środowiska.

Czyli znowu zwierzęta.

A my ciągle czekamy na odpowiedź z Prokuratury Rejonowej w Braniewie na nasze zażalenie, które przekazała Prokuratura Okręgowa w Elblągu na umorzenie postępowania w sprawie byłego już dyrektora ZGK i burmistrza Braniewa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *