Bądź odpowiedzialnym właścicielem – wykastruj swoje zwierzę

2023-09-03

I znowu ślepy miot trzech kociąt!

Znaleziony wczoraj wieczorem przez młode osoby w okolicy ulicy Szkolnej w Braniewie.

Bezradne, bezbronne, bez szans na przeżycie kocięta, które kierowały się w dół zejścia do rzeki.

A co z matką osesków? Nie wiemy. Tam jej nie było.

Może ich matka nie żyje, może kocięta, ktoś wywiózł i porzucił w tym miejscu, tych „może” jest wiele.

Jedno jest pewne. Jako ludzie powinniśmy robić wszystko, aby nie dopuścić do rozrodu kolejnych niechcianych stworzeń, które po narodzinach czeka śmierć.

I nie dopuszczamy nawet tłumaczeń, jakie zdarza nam się usłyszeć z ust niektórych, że aborcja kotki lub suczki to zabijanie nienarodzonych.

Ludzie! To głupota tak rozumować!

Czy naprawdę uważacie, że jak już pojawi się na świecie miot kociąt lub szczeniąt, to świat się nimi zaopiekuje tak, że dożyją sędziwego wieku w zdrowiu i szczęściu?

Nie, zwłaszcza nie w przypadku kociąt. Czeka je śmierć tuż po narodzeniu, albo walka o przetrwanie, choroby, ataki ze strony psów lub ludzi. Nie czeka ich szczęśliwe życie, tylko krótkie życie przeplatane pasmem cierpień.

Dlatego odpowiedzialny, mądry właściciel kotki/suczki nie dopuści do jej rozmnożenia.

Cały czas trafiają do nas koty w lepszym lub gorszym stanie, ślepe lub z jednym okiem po nieleczonych chorobach, po wypadkach, zaniedbane, kocie oseski, kocięta porzucone lub osierocone. Dlaczego ludzie zamiast kastrować zwierzaki, pozwalają im tak cierpieć?

Przy tak ogromnej skali bezdomności jaką mamy w Polsce, brak kastracji i sterylizacji swojego zwierzęcia jest głupotą. Bezdomne zwierzęta nie biorą się z powietrza. Twoja kotka urodziła 6 kociąt? Rozdasz je po znajomych? Szkoda, bo Ci znajomi mogliby adoptować kociaka ze schroniska, który codziennie walczy w nim o życie. Twoja suka urodziła 10 szczeniaków i znajdziesz dla nich dobre domy? Niekoniecznie. Jaką masz pewność, że obcy ludzie, którym wydajesz zwierzę są odpowiedzialni i nie będą go bili i głodzili? Że nie oddadzą go za kilka lat do schroniska, albo wyrzucą w lesie?

Rozmnażając swoje zwierzę przyczyniasz się do cierpienia zwierząt, które przebywają już w schronisku i które przez Ciebie nigdy nie będą miały szansy na znalezienie domów, bo zwierząt jest po prostu za dużo. Rozmnażając, przyczyniasz się do cierpienia tych narodzonych, bo mogą trafić na ulicę, gdzie czeka je już tylko śmierć lub cierpienie. Nie pozwalaj więc, aby na świat przychodziło ich jeszcze więcej…

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM WŁAŚCICIELEM-WYSTERYLIZUJ/WYKASTRUJ SWOJE ZWIERZĘ.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *