Dance Team Braniewo, Wicemistrzowie Świata wspierają naszych podopiecznych
Uncategorized / 2024-04-27

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że o naszych podopiecznych pomyślała zdolna młodzież z formacji tanecznej, którą tworzą 22 osoby w wieku 10-14 lat. Ci wyjątkowi, młodzi ludzie zdobyli w listopadzie 2023 roku drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w Liberec w Czechach. Dance Team Braniewo to również tegoroczni mistrzowie Polski w tańcu nowoczesnym! I właśnie tak zapracowane osoby, pełne pasji i oddane swoim marzeniom, znalazły czas by zorganizować zbiórkę karmy dla podopiecznych OTOZ Animals. Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć tych wyjątkowych młodych ludzi, którzy pokazali nam również, że są nieobojętni na krzywdę zwierząt. Życzymy Wam, aby ziściły się Wasze marzenia dotyczące wyjazdu do Aten na Puchar Świata. Wierzymy w Was i życzymy Wam zdobycia pierwszego miejsca! Puchar Świata ma odbyć się w dniach 29-30 czerwca 2024. Będziemy mocno trzymać za Was kciuki! Wasze sukcesy, to również sukcesy Braniewa. Wasz talent rozsławia nasze miasto. Wierzymy mocno, że otrzymacie z UM Braniewo oraz ze Starostwa Powiatowego wsparcie finansowe potrzebne do wyjazdu. Na razie rodzice muszą sami sfinansować wyjazd swoim dzieciom, a niestety nie wszystkich na to stać. Dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia tych młodych ludzi. Na stronie zrzutka pl trwa zbiórka funduszy potrzebnych do zorganizowania wyjazdu. Klikając w poniższy link, możecie poznać tą wspaniałą młodzież,…

Wspaniali młodzi ludzie z V klasy THOT/TŻIUG z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie
Uncategorized / 2024-04-27

19 kwietnia odwiedzili nas, młodzi, wyjątkowi, wspaniali uczniowie V klasy THOT/TŻIUG z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie. Przynieśli ze sobą zakupione legowiska, żwirki, mokrą karmę, przysmaki i kocyk dla podopiecznych OTOZ Animals. Wychowawczynią klasy jest Pani Katarzyna Dobrzeniecka. Uczniowie odwiedzali nas co roku wczesną wiosną, przynosząc dary dla naszych podopiecznych. I tak sobie teraz myślimy, że trochę nam smutno, bo klasa V jest przecież już ostatnią klasą technikum. Mamy jednak nadzieję, że przyjaciółmi pozostaniemy już na zawsze. Kochani! Życzymy Wam świetnych wyników na egzaminach, życzymy Wam powodzenia w przyszłości oraz wielu sukcesów. Jeszcze raz dziękujemy Wam bardzo!

PKO oddział w Elblągu wspiera naszych podopiecznych – dziękujemy!
Uncategorized / 2024-04-21

Anetka z Elbląga, nasza wolontariuszka przeszła samą siebie Zorganizowała w miejscu pracy czyli w PKO Bank Polski, a konkretnie elbląskim Contact Center oraz w Zespole Obsługi Dokumentacji i Inwentaryzacji zbiórkę na rzecz podopiecznych OTOZ Animals w Braniewie. Ponadto do zbiórki dołączyli się Anetki znajomi ze studiów oraz jej przyjaciele i mamy efekt. Prawie 150 kg karmy dla zwierząt! 14 kwietnia Anetka ze swoją znajomą przywiozła do nas dary od wspaniałych ludzi, którzy postanowili wesprzeć naszych podopiecznych. Kochani! Dziękujemy! Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy zwierzętom!

Prosimy, przekaż 1,5% podatku na pomoc potrzebującym zwierzakom!
Uncategorized / 2024-04-13

OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk i przytulisk dla bezdomnych zwierząt. OTOZ Animals Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000069730 Dzięki temu, że decydujesz się przekazać swoje 1,5% na rzecz OTOZ Animals, możemy ratować kolejne zwierzęta. Tylko w zeszłym roku wykonaliśmy 5348 interwencji ratujących zdrowie i życie zwierząt. Uratowane przez nas psy, koty, zwierzęta gospodarskie i inne gatunki są przez nas leczone i otaczane troskliwą opieką. Odrobaczamy, szczepimy i kastrujemy. Każdego dnia szukamy dla naszych podopiecznych nowych domów. W 2023 roku oddaliśmy szczęśliwie do adopcji 6755 zwierząt! Nasze działania nie byłyby możliwe bez Waszego wsparcia. Każdego roku tysiące zwierząt zyskują nowe, lepsze życie. Przekaż 1,5% podatku na dobry cel. OTOZ Animals to Organizacja Pożytku Publicznego uprawniona do zbierania 1,5 procent podatku. Wpisz numer naszego KRS-u wypełniając PIT KRS – Krajowy Rejestr Sądowy 0000069730 z dopiskiem cel szczegółowy Inspektorat w Braniewie Dziękujemy za Twoje dobre serce!

Dobrzy ludzie nam pomagają!
Uncategorized / 2024-04-13

Pod koniec dnia niespodzianka Odwiedził nas Pan Mateusz, przywożąc karmę dla podopiecznych OTOZ Animals. Kolejny raz Państwo Wiktoria i Mateusz zdecydowali się pomóc w ten sposób naszym podopiecznym Dziękujemy za wsparcie Dziękujemy za pamięć i troskę Życzymy Wam dużo zdrowia i szczęścia za Wasze dobro, które przekazujecie innym!

Martwy bielik nad rzeką Baudą
Interwencje / 2024-04-07

Martwy ptak, to zawsze smutny widok. Kiedy jest to bielik, ptak umieszczany na Godle Polski, który jest również największym ptakiem w Polsce, robi nam się bardzo przykro. Na razie nie wiemy, co było przyczyną śmierci tego przepięknego i potężnego ptaka. Został znaleziony przez panią Aleksandrę w czwartek, 4 kwietnia w okolicy rzeki Baudy na terenie Gminy Frombork. Po kontakcie z zaprzyjaźnionym ornitologiem panem Markiem Bebłotem ustaliliśmy, że bielik został zaobrączkowany 22 maja 2016 roku jako pisklę w gnieździe na terenie leśnictwa Chruściel. Miał więc 8 lat. To nie było dużo. Bieliki są ptakami długowiecznymi, które mogą osiągnąć wiek 20-30 lat a w niewoli nawet 42 lata. Powiadomiliśmy również Powiatową Inspekcję Weterynaryjną. Nie wiemy na razie, co było przyczyną jego śmierci. Mogła to być ptasia grypa lub zatrucie. Po badaniach będzie znana przyczyna jego śmierci. Bielik w Polsce objęty jest ochroną ścisłą. Bieliki dobierają się w pary na całe życie.

Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej postanowili zorganizować akcję na rzecz zwierząt znajdujących się pod opieką OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.
Akcje / 2024-04-07

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych, żołnierze z 9 brygady postanowili zwrócić uwagę na cierpienie bezdomnych zwierząt, podejmując działania mające na celu poprawę ich losu. W tym celu organizują akcję na rzecz zwierząt znajdujących się pod naszą opieką. Koordynatorką akcji jest żołnierz kompanii wsparcia batalionu zmechanizowanego 9 BBKP. Organizatorka akcji powiedziała nam, że mocno wierzy w to, że dobro powraca. Sama kiedyś zaznała dobra od ludzi, więc teraz chce się nim podzielić z tymi, którzy tego dobra najbardziej potrzebują. Jesteśmy wzruszeni i ogromnie wdzięczni za pomoc, za możliwość poznania kolejnej wspaniałej osoby, za wsparcie jakim żołnierze 9 BBKP zadeklarowali się otoczyć naszych podopiecznych. Dziękujemy z całego serca Na zdjęciu organizatorka akcji Ewa Juszczak żołnierz kompanii wsparcia batalionu zmechanizowanego 9 BBKP.