Prokurator przesłał do Sądu Rejonowego w Braniewie akt oskarżenia przeciwko właścicielce Docenta, pieska z Gminy Płoskinia

2024-05-05

Docent, trzyletni nieduży piesek, ma już nowy dom.

27 grudnia 2023 roku został zabrany przez naszą inspektorkę. Nie mogliśmy przecież pozwolić, aby kolejny rok żył w takich warunkach, na opuszczonej posesji.

Bo Docent tak żył od roku. Jego właściciele wyprowadzili się z wioski na terenie gminy Płoskinia do Braniewa rok wcześniej. Docenta nie zabrali ze sobą. Za to uwiązali go na łańcuchu, nałożyli mu na szyję pasek, który zaciskał się na szyi Docenta, przy każdym pociągnięciu, podduszając go. Do paska doczepiony był ciężki karabińczyk, jak dla konia.

Do tego właściciele psiaka wpadli na „genialny” pomysł. Po co wydawać pieniądze na budę, jak można na ziemi postawić psu starą niepotrzebną kuchenną szafkę.

Niestety problem z szafką był taki, że w żaden sposób nie chroniła Docenta ani przed mrozem, ani przed wiatrem, ani przed deszczem i śniegiem.

W efekcie biedna psina musiała chronić się przed zimnem, wchodząc między tył szafki a ogrodzenie z siatki, kładł się na ziemi w kłębek i próbował się ogrzać własnym ciałem.

Docent to nie niedźwiedź polarny przecież, to tylko mały, słodki, uroczy piesek.

Jeden z sąsiadów nie wyrobił nerwowo, wyłożył w Wigilię szafkę sianem. Ale i tak dla psiaka nie było tam wystarczającego miejsca, by się schronić. Ktoś inny 27 grudnia do nas zadzwonił. Nikt nie chciał, żeby psiak dłużej cierpiał. Pojechaliśmy tam od razu.

Razem z przedstawicielem UG Płoskinia, oraz w obecności policji, którą powiadomiliśmy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właścicieli psa, Docent został uwolniony.

Został odrobaczony, zabezpieczony przed kleszczami i pchłami, zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany.

Teraz jest już szczęśliwy w nowym domu.

W tej sprawie będziemy występować w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *