Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego w Braniewie

2024-05-12

25 kwietnia 2024 r. po rozpoznaniu sprawy karnej na posiedzeniu w Sądzie Rejonowym w Braniewie, przeciwko właścicielce psa Borysa oskarżonej o znęcanie się nad swoim psem, oskarżoną uznano winną i wymierzono jej karę grzywny w wysokości 1500 zł oraz orzeczono wobec oskarżonej nawiązkę na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie w wysokości 1000 zł.

Docent, trzyletni nieduży piesek, ma już nowy dom.

27 grudnia 2023 roku został zabrany przez naszą inspektorkę. Nie mogliśmy przecież pozwolić, aby kolejny rok żył na opuszczonej posesji.

Bo Docent tak żył od roku. Jego właściciele wyprowadzili się z wioski na terenie gminy Płoskinia do Braniewa rok wcześniej. Docenta nie zabrali ze sobą. Uwiązali go na łańcuchu⛓️, nałożyli mu na szyję pasek, który zaciskał się na szyi Docenta, przy każdym pociągnięciu, podduszając go. Do paska doczepiony był ciężki karabińczyk, jak dla konia.

Do tego właściciele psiaka zamiast budy na ziemi postawili psu starą niepotrzebną kuchenną szafkę.

Niestety, problem z szafką był taki, że w żaden sposób nie chroniła Docenta ani przed mrozem, ani przed wiatrem, ani przed deszczem i śniegiem.

W efekcie biedny pies musiał chronić się przed zimnem, wchodząc między tył szafki a ogrodzenie z siatki, kładł się na ziemi zwijając w kłębek i próbował się ogrzać własnym ciałem.

Jeden z sąsiadów w Wigilię wyłożył szafkę sianem. Ale i tak dla psiaka nie było tam wystarczającego miejsca, by się schronić. Ktoś inny 27 grudnia do nas zadzwonił. Nikt nie chciał, żeby psiak dłużej cierpiał. Pojechaliśmy tam i zabraliśmy Docenta do nas.

Teraz jest już szczęśliwy w nowym domu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *