GMINA WILCZĘTA ODPOWIADA – NIE STERYLIZUJEMY KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

5 października, 2018

GMINA WILCZĘTA ODPOWIADA – NIE STERYLIZUJEMY KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

PANI BEATO JEDRZEJCZUK, TO PANI, JAKO WÓJTA OBOWIĄZEK JEST!

Skontaktowała się z nami rozżalona mieszkanka Słobit. Pani Izabela od dwóch lat nie może się doprosić od wójt Gminy Wilczęta, sterylizacji jednego kota wolno żyjącego.

Dlaczego?

W ostatniej pisemnej odpowiedzi jaką Pani Justyna dostała od pani wójt, czytamy „Skala problemu bezdomności zwierząt w Gminie Wilczęta jest bardzo duża, a środki finansowe bardzo mocno ograniczone”.

Zasugerowaliśmy więc Pani Justynie, żeby wystosowała pismo do UG w Wilczętach z zapytaniem, ile kotów wolno żyjących wykastrowała lub wysterylizowała Gmina na swój koszt w roku 2018? Może tygodniowo sterylizują kilka?

W pisemnej odpowiedzi pani wójt napisała, że w 2018 roku nie sfinansowano ze środków pochodzących z budżetu gminy żadnego zabiegu kastracji i sterylizacji kotów.

No więc dlaczego Gmina nie wywiązuje się ze swojego obowiązku?

W momencie gdy Gmina Wilczęta ustalała budżet na rok 2018 na cel związany z walką z bezdomnością zwierząt, jej obowiązkiem było zabezpieczyć środki na kastrację i sterylizację kotów.

To nie my wymyśliliśmy ten obowiązek. Obowiązek na gminy nałożył ustawodawca. Mało tego wszystkie gminy, Gmina Wilczęta również, mają obowiązek co roku opracowywać program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na kolejny rok. W programie tym m.in. zawarty jest punkt dotyczący opieki nad kotami wolno żyjącymi, które gminy ze swojego budżetu mają obowiązek wysterylizować. Gdzie w takim razie podziały się środki Gminy Wilczęta przeznaczone na ten cel, skoro Gmina do tej pory nie wysterylizowała ani jednego kota?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *