Właściciel suczki Beni i jej szczeniaka, został uznany przez Sąd Rejonowy w Braniewie niewinnym
Interwencje / 2024-03-23

Jesteśmy rozczarowani decyzją pani sędzi i pani prokurator. Sprawa jest co najmniej dziwna, ponieważ za to samo, po naszej interwencji 6 sierpnia 2019 roku, człowiek ten został skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Dlaczego więc teraz, ani pani prokurator ani pani sędzia nie uznały, że właściciel popełnił przestępstwo? W sierpniu 2019 roku otrzymaliśmy zgłoszenie o zaniedbanej suczce Soni trzymanej w rozpadającej się budzie, bez dostępu do wody, przy budzie wystawionej na działanie słońca , na krótkim łańcuchu na terenie gminy Lelkowo. Interwencja ta zakończyła się dla sprawcy wyrokiem skazującym, jednak bez zakazu posiadania zwierząt. 17 października 2023 roku, po czterech latach od pierwszej interwencji, po kolejnym zgłoszeniu, pojechaliśmy ponownie pod wskazany adres. Zgłoszenie dotyczyło suczki, która niedawno się oszczeniła. Suczka miała być głodzona, trzymana w złych warunkach. Tak jak poprzednio podczas interwencji obecna była policja. Szczeniaczek był tylko jeden, maleństwo dwu-trzymiesięczne, drżące z wychłodzenia. Co stało się z pozostałymi maluszkami nie wiadomo, faktem jest, że parę dni wcześniej jeszcze tam były. Właściciel twierdził, że „zdechły”. Jest to możliwe, bo w takich warunkach, gdy noce były już bardzo zimne, a szczeniaki nie miały się jak ogrzać, mogło tak się stać. Obok jedynego tam szczeniaka była też jego matka, roczna suczka Benia,…

My w wyborach nie będziemy głosować na kandydatów, którzy są myśliwymi
Uncategorized / 2024-03-23

Nie popieramy kandydowania w wyborach osób, które są myśliwymi ze względu na zainteresowanie tych osób niepotrzebnym zabijaniem zwierząt w lasach Jesteśmy przeciwni polowaniom, podczas których bezzasadnie giną setki tysięcy zwierząt, np. ponad 200 tys. ptaków. Każdy ma prawo wyboru na kogo będzie głosować, my również mamy prawo wyrazić swoją opinię na ten temat.

11-letni chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie to dla nas bohaterzy!
Interwencje / 2024-03-16

15 marca otrzymaliśmy zgłoszenie. Chory kot na torach pod kładką łączącą szkołę z Kolonią Wojskową. Zgłoszenie otrzymaliśmy od mamy jednego z chłopców, który szukał pomocy dla kota. Chłopcy poczekali na przyjazd dyżurujących pracowników ZGK, którzy zabrali kota do lecznicy Marwet w Braniewie. Nikodem Góźdź, Szymon Suchecki, Hubert Muzyka, Miłosz Matraszek dziękujemy! Jesteście wspaniałymi, młodymi ludźmi, odpowiedzialnymi, wrażliwymi i dobrymi! Takich ludzi nam potrzeba! Dziękujemy również rodzicom chłopców, bo to dzięki Wam chłopcy wyrastają na wspaniałe osoby. Gratulujemy również szkole, wspaniałych uczniów z klasy IV a. Wierzymy, że lekarze zrobią wszystko, by uratować kotka.

Klasa 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie, pomaga zwierzętom – dziękujemy!
Uncategorized / 2024-03-16

7 marca naszych podopiecznych spotkała niespodzianka! Odwiedzili je uczniowie z klasy 1c. Przesympatyczni goście, którzy przynieśli ze sobą prezenty dla zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals, za co z całego serca dziękujemy. Wychowawczynią klasy Ic i jednocześnie pomysłodawczynią akcji była Pani Eliza Woś. Jeszcze raz dziękujemy uczniom klasy Ic i ich rodzicom oraz wychowawczyni Pani Elizie Woś za Wasze dobre serca! Jesteście wspaniali!

Uwaga na kleszcze!
Uncategorized / 2024-03-16

Dostaliśmy informację z lecznicy weterynaryjnej. Codziennie trafiają tam po dwa psy z babeszjozą. Babeszjoza to groźna choroba psów przenoszona przez kleszcze. Nie mylcie babeszjozy z borelioza, również przenoszoną przez kleszcze, jednak u psów, występującą rzadziej. W wyniku babeszjozy psy zapadają na groźną dla życia anemię, ale nie tylko. Pasożyty opuszczając krwinkę czerwoną wydalają do krwi liczne produkty przemiany materii i toksyny, które powodują uszkodzenia wątroby, nerek, trzustki a czasami także mózgu. Bez szybkiej pomocy lekarskiej, babeszjoza niestety często kończy się śmiercią W naszym regionie występowanie babeszjozy jest bardzo powszechne, dlatego pamiętajmy aby zabezpieczać nasze psy przed inwazją kleszczy!

Fałszywe publikacje z fejk konta na temat działań OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie
Uncategorized / 2024-03-16

Otrzymaliśmy zdjęcie z jednego z wpisów na stronie głównego OTOZ Animals. Wpis ten ukazał się pod postem nie związanym z kotem Hubciem. Takich wpisów z tego samego fałszywego konta na tej stronie pod różnymi postami, ukazało się więcej. Każdy z nich atakuje nasz Inspektorat i jedną z inspektorek naszego Inspektoratu, wymienianą z imienia i nazwiska. Każdy z tych wpisów nie ma nic wspólnego z prawdą. Wypisuje je oszustka, która nie podała swojego prawdziwego imienia i nazwiska a identyfikuje się jako Paulina Awr Lorgen. Wpisy tej oszustki, mają na celu rozpowszechnianie fałszywych informacji i dezinformacji na temat OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie. Pojawiają się także na profilach stron braniewskich, jak Spotted Braniewo. Jej celem jest wyłącznie zaszkodzenie naszemu stowarzyszeniu. Chcemy Was poinformować, że Hubcio uratowany niedawno przez Huberta, który znalazł kota na braniewskim rynku żyje, ma się coraz lepiej, przebywa pod troskliwą opieką OTOZ Animals w Bojano, siedzibie głównej Rady Krajowej OTOZ Animals, gdzie jest wyznaczone miejsce dla kotów z FIV. Jeśli jednak ktoś z Państwa chciałby Hubcia przygarnąć, to byłoby cudownie. Kontakt z OTOZ Animals w sprawie Hubcia pod nr tel. 781-015-201. Klikając w linki zobaczycie Hubcia przed transportem i w nowym miejscu https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/1562715101186589 https://www.facebook.com/braniewo.otoz/videos/811127301056390

Kocurek z ranną łapką trafił do lecznicy Marwet
Uncategorized / 2024-03-16

Koty wychodzące i wolno żyjące narażone są na liczne niebezpieczeństwa, np. nieuzasadnioną agresję ze strony człowieka albo wypadki drogowe, jak w przypadku biało rudego kocurka, który został nam zgłoszony dzisiaj rano. Znalazła go w Krzekotach na terenie gminy Lelkowo Pani Nina, która w sobotę przyjechała odwiedzić rodzinę. Ponieważ w sobotę żadna z okolicznych lecznic weterynaryjnych nie odbierała telefonów, pani Nina zawiozła kocurka do lecznicy w Olsztynie, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Okazało się, że rana jest głęboka i stara z początkiem pojawienia się ziarniny. Ziarnina pojawia się zazwyczaj około 4 dnia po zranieniu. Jest to przejściowy etap w procesie gojenia się rany, który nie wymaga leczenia. Niestety istnieje ryzyko uszkodzenia nerwu promieniowego kończyny a nawet konieczność jej amputacji. Dzisiaj rano kobieta skontaktowała się z nami, prosząc o pomoc w opiece nad kotem. Zdecydowaliśmy o natychmiastowym umieszczeniu kocurka w braniewskiej lecznicy Marwet, gdzie pozostanie do czasu poprawy jego stanu zdrowia. Chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Ninie za pomoc kotu , dziękujemy Przychodni Weterynaryjnej Tworkowski Przeworscy w Olsztynie, dziękujemy także Gabinetowi Weterynaryjnemu MarWet w Braniewie. Kocurek miał dużo szczęścia, że trafił na dobrych ludzi.

Z całego serca dziękujemy klientom sklepu NETTO w Braniewie
Uncategorized / 2024-03-03

Z całego serca dziękujemy NETTO w Braniewie i klientom sklepu! Kochani, pragniemy Wam bardzo podziękować za wsparcie, jakie otrzymujemy od Was od lat. 29 lutego odebraliśmy ze sklepu NETTO w Braniewie 56,330 kg karmy dla zwierząt, jeden żwirek dla kotów oraz 400 g psich przysmaków. Koty przebywające pod opieką OTOZ Animals otrzymały od Was 11,155 kg karmy, w tym 6,905 kg karmy mokrej i 4,250 kg karmy suchej. Przekazaliście nam również 1 opakowanie żwirku do kuwety. Psy dostały od Was 45,175 kg karmy, w tym 14,550 karmy mokrej oraz 30,625 karmy suchej. Przekazaliście nam również 400 g psich przysmaków. Zebraną karmę tego samego dnia dostarczyliśmy naszym podopiecznym. Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za wsparcie, za to, że jesteście z nami zawsze, bez względu na czas i sytuację w kraju. Jesteście niezastąpieni! Dziękujemy bardzo kierownictwu i pracownikom sklepu NETTO, bez Was nie byłoby tej zbiórki. Dziękujemy Wam z całego serca!