DZIĘKUJEMY KLIENTOM I PRACOWNIKOM SKLEPU NETTO 😘
Uncategorized / 2020-06-30

(5) OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie – Strona główna Drodzy nasi przyjaciele, jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni, zwłaszcza teraz, gdy robienie zakupów utrudnione jest przez maseczki 😷, gdy z powodu wzrostu cen żywności, czasami również utraty pracy lub pogorszenia się warunków życia, wciąż pomagacie zwierzętom przebywającym pod opieką OTOZ Animals.Nie ma słów wdzięczności, bo wiemy, że kupując coś dla zwierząt, jednocześnie musicie sobie odmówić kupna czegoś dla siebie. Dzięki Wa…m dzisiaj odebraliśmy ze sklepu i dostarczyliśmy naszym podopiecznym 89,395 kg karmy!Dzięki Państwa dobroci udało się zebrać dla kotów 24,675 kg karmy, w tym 19,4 kg karmy suchej i 5,275 kg karmy mokrej.Dla psów zebraliście Państwo 64,72 kg karmy, w tym 43,6 kg karmy suchej oraz 21,12 kg karmy mokrej.W koszyku na nasze zwierzaki czekały również dwa opakowania psich przysmaków, spray na rany, smycz, dwie pary szelek, psie ubranko, kaganiec i podkłady dla szczeniąt.Kochani, dziękujemy. 😘Z całego serca Wam dziękujemy, że mimo wszystko, ciągle jesteście z nami.❤️

Pozostawienie psa w stanie nieleczonej choroby jest przestępstwem – Gmina Braniewo
Interwencje / 2020-06-16

Stara malutka suczka i jej syn, średniej wielkości samiec w wieku ok. 7 lat. Suka i pies trzymane stale na uwięzi, na krótkich łańcuchach, suka bez stałego dostępu do wody, samiec uwięziony przy budzie wystawionej na słońcu, bez możliwości schronienia się w cieniu. Samiec na grzbiecie ma wyłysienia. Mogą być spowodowane nużycą, świerzbem, stanem zapalnym skóry w wyniku pożywienia, w wyniku pasożytów. Musi to sprawdzić lekarz weterynarii. Psy zostały przez nas odpchlone, kazaliśmy dorosłemu synowi właściciela zwierząt natychmiast przenieść budy w miejsce, w którym zwierzęta będą miały dostęp do cienia, przedłużyć łańcuchy, zapewnić stały dostęp do wody, a przede wszystkim natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii, który rozpocznie leczenie psa. Mężczyzna dostosował się do naszych uwag, co nie znaczy, że nie złożymy zawiadomienia na policję, dotyczącego podejrzenia znęcania się nad zwierzętami przez właściciela psów. Pozostawienie zwierzęcia w stanie nieleczonej choroby jest według ustawy o ochronie zwierząt przestępstwem. Wystawienie budy w okresie letnim na słońcu, uniemożliwiające schronienie się psa w cieniu, jest przestępstwem. Brak stałego dostępu do wody również jest przestępstwem. Złożymy również zawiadomienie do Wójta Gminy Braniewo o tymczasowe odebranie zwierząt.

RATUJEMY MAŁEGO BOCIANKA
Interwencje / 2020-06-05

Trzeciego czerwca Pan Zbigniew Antosik znalazł na swojej posesji w Krasnolipiu, leżącego w trawie maleńkiego bociana. Dziwne było to, że bocianiątko znajdowało się w znacznej odległości od gniazda. Zdarza się, że bociany wyrzucają z gniazda swoje młode, jeśli jest chore, lub zachowuje się inaczej niż pozostałe.Ten bocianek jednak nie znajdował się w pobliżu gniazda.Możliwe, że jakiś ptak je zabrał pod nieobecność rodziców i upuścił. Pan Zbigniew zabrał maluszka, nakarmił i zabezpieczył.Na drugi dzień Pan Zbigniew skontaktował się z nami.Zawieźliśmy bocianiątko do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich JELONKI, gdzie zostanie otoczony opieką.Dziękujemy Panu Zbigniewowi za pomoc 😊

Dziękujemy za twój 1%
Uncategorized / 2020-06-02

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali swój 1% podatku na ratowanie skrzywdzonych przez ludzi zwierząt. Dzięki Państwa wsparciu w 2019 roku nasz Inspektorat przeprowadził 241 interwencji. Odebraliśmy podczas tych interwencji  12 psów i 1 kota, mimo, że nie posiadamy schroniska wydaliśmy 48 zwierząt do adopcji w tym: 19 psów, 29 kotów. Złożyliśmy do Komendy Powiatowej Policji 8 zawiadomień o popełnionych przestępstwach na zwierzętach, doprowadziliśmy do 13 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami. Pomogliśmy właścicielom odnaleźć 58 zaginionych zwierząt, które wróciły do swoich domów. Przeprowadziliśmy akcje edukacyjne z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Zakupiliśmy budki dla kotów wolno bytujących w Braniewie. Pokryliśmy koszty chipowania, odrobaczeń, odpchleń, zabezpieczenia p. kleszczom, szczepień p. chorobom i szczepień p. wściekliźnie psów przebywających pod naszą opieką, opłaciliśmy koszty leczenia, operacji i innych zabiegów i badań krwi zwierząt odebranych podczas interwencji, pokryliśmy koszty sterylizacji i kastracji psów i kotów. Czekamy z nadzieją na przekazanie przez Urząd Skarbowy zadeklarowanych przez Was środków z 1%. W imieniu pokrzywdzonych zwierząt jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na ich ratowanie swój 1% podatku.

POLICJANCI POMAGAJA NAM RATOWAĆ ZWIERZĘTA – DZIĘKUJEMY!
Interwencje / 2020-06-02

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzięki policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, wczoraj uratowaliśmy dwa szczeniaczki. Maleńkie psie dzieci. Zabrano je ze strasznych warunków, gdzie nikt nie dbał o ich pełne brzuszki. 7-8 tygodniowe maluszki zostały zauważone przez policjantów podczas rutynowej kontroli. Dzięki nim szczeniaczki są już bezpieczne u nas. Wczoraj zostały odrobaczone i odpchlone. Najedzone czekają na ludzi o dobrych sercach, którzy zechcieliby je przygarnąć. W kolejnych postach opiszemy je szczegółowo, pokażemy również ich zdjęcia. Gdyby nie funkcjonariusze policji, którzy troskliwie zajęli się pieskami, a także zainteresowali się warunkami w jakich trzymano szczeniaczki i czy sprawowana jest nad nimi troskliwa opieka, prawdopodobnie czekałoby je straszne życie. Dlatego z całego serca dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, którzy wielokrotnie udowodnili, że są wspaniałymi ludźmi. Funkcjonariusze z naszej komendy  od dawna pomagają nam ratować zwierzęta potrzebujące pomocy i naszym zdaniem są to wyjątkowi i wspaniali ludzie zasługujący na wyróżnienie. Dziękujemy!