Prosimy, przekaż 1,5% na ratowanie zwierząt
Uncategorized / 2023-01-31

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.Inspektorzy OTOZ Animals to wolontariusze, to znaczy, że nasza działalność ma cel niezarobkowy.W tamtym roku przeprowadziliśmy 174 interwencje.Podczas 13 lat naszej działalności uratowaliśmy tysiące zwierząt. Możemy to robić, tylko dzięki Waszej pomocy w postaci środków przekazanych z 1,5% podatku.Dlatego po raz kolejny prosimy Was o przekazanie swojego 1,5% podatku dla braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals. Wystarczy wpisać w formularzu PIT: KRS 0000069730Z dopiskiem NA INSPEKTORAT W BRANIEWIE Na stronie głównej możecie Państwo pobrać bezpłatny program do rozliczeń za 2022 rok.Ważne, by cel szczegółowy wpisać NA INSPEKTORAT W BRANIEWIE Możesz nas wesprzeć jednorazową wpłatą: Nasz nr konta: bank  BNP PARIBAS S.A. : 79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Olga i Piotr Puszkar pomagają zwierzętom!
Uncategorized / 2023-01-28

Z całego serca dziękujemy Państwu Oldze i Piotrowi za wsparcie podopiecznych OTOZ Animals! Doceniamy to, co zrobiliście dla niechcianych zwierząt i jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za pomoc. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze serce!

Wałęsający się bez nadzoru pies, zaatakował buldożka i husky
Interwencje / 2023-01-28

Po raz kolejny biegał bez opiekuna. Po raz kolejny zaatakował psy. Cztery dni temu, rano pod domem właścicieli buldożka francuskiego, rzucił się na ich bezbronnego pieska. Buldożek przeżył, jednak został tak mocno podduszony, że na chwilę stracił przytomność. Zaraz potem zaatakował innego psa, husky, którego właścicielka wzięła na spacer do parku. To nie pierwsza ucieczka tego psa. Nie tak dawno był w Rudłowie. Wcześniej na przystanku przy ul. Elbląskiej. I nie byłoby to tak bardzo niepokojące, gdyby pies tylko się wałęsał. Jednak pies jest bardzo niebezpieczny dla innych zwierząt. Właściciele psa nie wyciągnęli wniosków z poprzednich ucieczek. Nie zapobiegli zagrożeniu, jakie stanowi ich pies. I tak naprawdę, to nie pies jest winny, tylko jego nieodpowiedzialni właściciele. Złożyliśmy zawiadomienie na policję, by chronić inne zwierzęta, które nie obronią się przed kolejnym atakiem niedopilnowanego psa.

18 stycznia 2023 r. OTOZ Animals zaskarżyło wyrok Sądu Rejonowego w Braniewie
Interwencje / 2023-01-28

W naszej ocenie wyrok, jaki zapadł w sprawie zakatowanego psa Pimpka z Żelaznej Góry, jest skandalicznie niski! Skazany przez sąd mężczyzna działając na zlecenie właścicielki psa, za kwotę 50 zł, zabił należącego do niej małego, dziewięciomiesięcznego pieska o imieniu Pimpek, w ten sposób, że uwiązanego na metalowym łańcuchu, uderzał drewnianą sztachetą w okolicy głowy, powodując rozległe rany miażdżone okolicy czołowej, grzbietowej nosa, szczękowej lewej i prawej, wargi górnej, nozdrzy, policzków oraz powstanie krwiaków w okolicy czołowej, szczękowej nosowej i licznych pęknięć prawej strony kości szczękowej, a następnie jeszcze żywego wrzucił do stawu w wyniku czego doszło do śmierci Pimpka przez utonięcie. Za to pani sędzia skazała go na karę prac społecznych oraz zakaz posiadania zwierząt na 5 lat. Właścicielka psa została skazana na podobną karę, ale krótszą. OTOZ Animals domaga się dla zabójcy kary bezwzględnego pozbawienia wolności i surowszej kary dla jego zleceniodawczyni. Dziękujemy mecenasowi Oskarowi Hyńko za bezinteresowną pomoc!

O higienę psa trzeba dbać
Interwencje / 2023-01-28

Mocno sfilcowana lub skołtuniona sierść tworzy barierę dla skóry, która utrudnia dopływ tlenu i sprawia, że skóra nie może się wentylować i oddychać. Brak odpowiedniej wentylacji sprawia, że na skórze psa powstają odparzenia, a nawet stany zapalne. Pies zaczyna nieładnie pachnieć. A gdy pupil wydziela nieprzyjemny zapach, wtedy właściciel postanawia wykąpać psa. Kąpanie niewyczesanych psów sprawia, że kołtuny i filce jeszcze bardziej się plączą i zacieśniają, a psiakom doskwiera ból spowodowany ukrytymi pod sierścią odparzeniami. Pani Agnieszka znalazła dzisiaj na przystanku w Bemowiźnie małą, zaniedbaną suczkę. Kobieta natychmiast zajęła się suczką, zabezpieczyła ją, zawiozła do lecznicy weterynaryjnej, zawiozła również do groomera, czyli psiego fryzjera. Wcześniej umieściła w mediach społecznościowych informację o znalezionej suczce. Pani Agnieszka nie tylko zadbała o zdrowie i higienę znalezionej suczki, znalazła również osobę, która zechciała przygarnąć suczkę na stałe. Suczka po Bemowiźnie wałęsała się od wczoraj. Takie informacje przekazali Pani Agnieszce mieszkańcy Bemowizny. Nikt nie wiedział kto jest jej właścicielem. Kiedy suczką zajął się groomer, na nr telefonu Pani Agnieszki wpłynęła wiadomość od właścicielki suczki, mieszkanki sąsiedniej wioski. Twierdziła ona, że suczka jej uciekła, że niczego suczce nie brakuje, że w nocy przebywa w domu, w dzień biega po podwórku, które jest ogrodzone. Właścicielka powiedziała, że…

Dziękujemy klasie 4a ze S.P. nr 5 w Braniewie!
Uncategorized / 2023-01-28

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz wychowawczyni klasy 4 a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie, którzy przyczynili się do wsparcia zwierzaków przebywających pod opieką OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie! Dzisiaj uczniowie odwiedzili naszych podopiecznych, przynosząc ze sobą zebraną karmę. Wasze wsparcie, to wyraz dobroci serca, empatii i wrażliwości na los zwierząt. W imieniu naszych podopiecznych bardzo dziękujemy za otrzymaną karmę!

Dziękujemy Paniom Ewie Czajkowskiej i Agnieszce Jastrzębskiej
Uncategorized / 2023-01-28

Z całego serca dziękujemy Paniom Ewie Czajkowskiej i Agnieszce Jastrzębskiej za wsparcie podopiecznych OTOZ Animals. Pani Ewa odwiedziła naszych podopiecznych przekazując karmę dla kotów i psów oraz zabawki dla zwierzaków. Dziękujemy! Z całego serca dziękujemy za dary, za pomoc i serce do zwierząt!

Burmistrz Fromborka, zamiast orzec tymczasowe odebranie psów, oddał je właścicielowi
Interwencje / 2023-01-28

Co zrobił burmistrz Fromborka? W piątek 16 grudnia 2022 roku w Wielkim Wierznie inspektorzy OTOZ Animals przeprowadzili interwencję, po wcześniejszym anonimowym zgłoszeniu. Interwencja dotyczyła dwóch dużych psów, trzymanych na opuszczonej posesji w kojcu, w nieocieplonych budach, bez stałego dostępu do wody i dostępu do odpowiedniego dla psów pokarmu. Psy były tak wygłodzone, że walcząc między sobą, zjadały zamarznięte własne odchody pokrywające podłoże kojca. W tym czasie na naszych terenach były silne mrozy, temperatury spadały poniżej -15 stopni w nocy. W budach nie było słomy. Posesję pokrywała gruba warstwa śniegu na której nie było starych, ani świeżych śladów butów, prowadzących do kojca, co oznaczało, że w najbliższym czasie nikt do psów nie zaglądał. Dowiedzieliśmy się, że psa co jakiś czas dokarmia nieletni siostrzeniec właściciela psa, zanosząc psom chleb. W naszej ocenie doszło do popełnienia przestępstwa. Zgodnie z procedurami powiadomiliśmy UMiG we Fromborku oraz KPP w Braniewie. W obecności burmistrza Fromborka i funkcjonariuszki policji ustaliśmy, że właściciel psów mieszka w Ruciance, od wczoraj przebywa w miejscu zamieszkania, wcześniej był za granicą. Nie udało nam się z nim zobaczyć, nie odbierał telefonu, a jak odebrał, uparcie twierdził, że nie ma go w Polsce. Ponieważ do interwencji doszło w piątek, burmistrz Fromborka zobowiązał się…