ROZPOCZYNAMY KONTROLE W PUNKTACH SPRZEDAŻY ŻYWYCH RYB

2019-12-19

Przedstawiciele OTOZ Animals będą kontrolować warunki w jakich przetrzymywane są żywe ryby oraz jak sprzedawane.
Niektórzy sprzedawcy przetrzymują je bez wody w ażurowych skrzynkach lub w przepełnionych basenach innymi rybami, często rannymi lub martwymi , nieprawidłowo ogłuszając je na stoiskach lub sprzedając klientom żywe ryby owinięte foliowymi torebkami.
Niestety ryby nie potrafią tak jak inne zwierzęta pokazać cierpienia. Dlatego nawet, gdyby chciały krzyczeć z bólu podczas duszenia się w reklamówce, łapania przez sprzedawcę za skrzela, rzucania o blat, to nie mogą tego zrobić. Gdyby było inaczej, to podczas przedświątecznych zakupów ryb, słyszelibyście wyłącznie krzyk cierpienia.
Kupując więc rybę na świąteczny stół, rób to świadomie.
W 2016 roku Sąd Najwyższy w Polsce uznał, że sprzedaż żywych ryb w foliowych workach bez wody, czy przetrzymywanie ich bez wody w ażurowych skrzynkach jest znęcaniem się nad zwierzętami.
CO ROBIĆ, JEŚLI WIDZISZ PRZYPADKI ZNĘCANIA SIĘ NAD RYBAMI?
1. Zrób zdjęcia, nagraj film, które będą dowodem niewłaściwego postępowania z żywymi stworzeniami, zbierz dane innych świadków,
2. Skontaktuj się z najbliższą organizacją pro zwierzęcą lub zadzwoń na 112 i zgłoś policji podejrzenie znęcania się nad zwierzętami
3. Jeśli powiadomiłeś policję, zaczekaj na przyjazd policji i umów się na złożenie zeznań i przekazanie nagrań
4. Zgłoś zdarzenie Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *