WSPÓLNIE ZE STRAŻAKAMI I OŚRODKIEM OKRESOWEJ REHABILITACJI ZWIERZĄT DZIKICH W JELONKACH RATUJEMY BOCIANA I JERZYKA

23 lipca, 2018

Dzisiaj do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Dzikich zawieźliśmy bociana ze złamanym skrzydłem i jerzyka. Bociana pomogli nam złapać strażacy. Od soboty przebywał na terenie jednej z firm. To pracownicy firmy zadzwonili do nas i poinformowali o niesprawnym bocianie.
Jerzyka natomiast zgłosiła nam pani z ul. Grota Roweckiego. Od soboty siedział na balkonie i stawał się coraz słabszy.
Bociana w ośrodku czeka dłuższa rehabilitacja, możliwe też, że nigdy nie odleci. Jerzyk, jak później się dowiedzieliśmy, po nabraniu sił, odleciał.
W przypadku znalezienia dorosłego jerzyka lub młodego z wyrośniętymi lotkami należy sprawdzić czy ptak nie jest ranny, a jeśli nie widać żadnych obrażeń, to trzeba przetestować czy przyczyną upadku ptaka była chwilowa niedyspozycja wynikająca z osłabienia, dezorientacji lub zderzenia z jakąś przeszkodą, czy też dłuższa niezdolność do lotu. W tym celu należy położyć jerzyka na otwartej, podniesionej wysoko dłoni i zaczekać chwilę, czy podejmie próbę lotu. Nie trzeba podrzucać ptaka. Jeśli jerzyk nie zechce wzlecieć, lub poleci na niewielką odległość i spadnie ponownie, należy go zabrać i zapewnić mu spokój i ciepło.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *