Nika skrzywdzona przez ludzi

2021-10-18

Historia Niki jest dowodem na brak odpowiedzialności ludzi 😞

Wychudzona, zabiedzona, głodna i przerażona.

Jej historia jest kolejnym dowodem na to, że nie każdy człowiek zasługuje na bezwarunkową miłość i wierność, jaką obdarza nas pies 😞

Pięć miesięcy temu błąkała się niechciana we Fromborku, przy sklepie Biedronka.

Ze sobą zabrali ją wtedy mieszkańcy Braniewa.

Po trzech- czterech miesiącach, jakimś cudem pojawiła się na terenie Gminy Lelkowo. Podobno dotychczasowym opiekunom uciekła 😕 Wierzycie w to? Bo nam trudno uwierzyć, by taki mały piesek zawędrował z Braniewa do Lelkowa.

W Lelkowie znalazła ją kolejna osoba z Braniewa, która ponownie przywiozła suczkę do Braniewa. Tu wzięli ją jeszcze inni ludzie również z Braniewa. Mieli suczkę tylko jeden dzień. Podobno im uciekła. Już jej nie chcą 😕 Dlatego 14 października wieczorem pojawiła się przy ul. Sikorskiego w Braniewie, gdzie została zabezpieczona przez Panią Klaudię, za co bardzo dziękujemy ❤️

Od teraz musi być już tylko lepiej. Suczka nie ma skłonności do ucieczek, boi się wychodzenia na spacer, nie chce, by ktoś znowu pozbył się jej, jak niepotrzebnej rzeczy. Jest cicha, grzeczna, spokojna. Jutro zostanie odpchlona, odrobaczona, zabezpieczona przed kleszczami. Będziemy umawiać ją na sterylizację, by jak najszybciej móc znaleźć dla niej kochający dom i ludzi. Bo dobrzy ludzie także są na świecie, przykładem niech będzie Pani Klaudia i jej rodzina. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, co robić, gdy znajdziesz wałęsającego się psa na terenie gmin powiatu braniewskiego.

Należy niezwłocznie powiadomić gminę, na terenie której przebywa pies. Gminy mają podpisane umowy ze schroniskiem. W tym przypadku Gmina Frombork ma podpisaną umowę ze schroniskiem w Pasłęku, a Gmina Lelkowo ze schroniskiem w Giżycku.

Co do psów znalezionych na terenie Braniewa, można dzwonić do nas pod nr 781 015 201, do ZGK zajmującym się wyłapywaniem psów lub do UM Braniewo. Dodatkowo należy nas powiadamiać za każdym razem, gdy gmina odmówi wyłapania i przejęcia opieki nad wałęsającym się psem, ponieważ sprawujemy nadzór nad wywiązywaniem się gmin z ich obowiązku. Tylko błagamy, nie po trzech – czterech miesiącach, gdy odechce się nagle pieska, bo gmina takim psem się nie zajmie. Dorosłość i odpowiedzialność polegają na tym, że jeśli decydujesz się przygarnąć psa, to nie na trzy – cztery miesiące, tylko do końca jego życia. W przeciwnym wypadku, nie baw się w dorosłość i od razu zgłoś go gminie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *